Інвестори виводять гроші з фондів, що інвестують в країни БРІК — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестори виводять гроші з фондів, що інвестують в країни БРІК

Казна та Політика
894
Починаючи з березня 2010 року чистий відтік капіталу з фондів, що інвестують в БРІК, зріс до 9,5 млрд дол., а обсяг сукупних активів скоротився на чверть. Економісти пов'язують таку тенденцію з переорієнтацією інвесторів на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.
Майбутнє одного з найпривабливіших класів активів під загрозою. Починаючи з березня 2010 року фонди, орієнтовані на Бразилію, Росію, Індію та Китай, щомісяця мають чистий відтік капіталу. За даними Reuters, розмір сукупних активів фондів скоротився на чверть, до позначки трохи вище 28 млрд дол. (з рекордно високого рівня в 38 млрд дол. в 2007 році). При цьому кумулятивний чистий відтік з березня 2010 року зріс до 9,5 млрд дол.
Експерти вважають, що "втеча" інвесторів пов'язана з низькими показниками прибутку, які демонструють фонди, що вклалися в акції країн БРІК. Важливу роль відіграють також жорсткість монетарної політики та посилення контролю за капіталом в Бразилії.
Для порівняння, фонди, що інвестують в Азіатсько-Тихоокеанський регіон (за винятком Японії), зафіксували приплив близько 4 млрд дол. за той же період. Показова ситуація і з фондами, що інвестують в золото та дорогоцінні метали, - сукупно вони залучили близько 4,5 млрд дол.
"Такі фонди (БРІК) були дуже привабливі після запуску і залишалися популярними досить довго. Потім апетит інвесторів до них зменшився, - коментує голова відділу розвитку BNP Paribas Investment Partners Франсуа Музі. - Фонди БРІК - стара концепція. Інвестори хочуть нового".
Аналітик IHS Global Insight Сара Джонсон пояснює подібну зміну апетитів інвесторів тим, що країни БРІК занадто залежні від того, що відбувається в США і Європі. До того ж вони вже не є локомотивами глобального економічного зростання - найбільший інтерес в цьому відношенні становлять країни Південно-Східної Азії. "Саме вони в найближче десятиліття демонструватимуть найбільші темпи економічного розвитку. Проте це не означає, що про БРІК можна забути - демографічні проблеми в розвинених країнах і сповільнення темпів їх економічного зростання обов'язково зіграють на руку країнам, що розвиваються. Вони ще довго будуть виглядати набагато привабливішими від своїх "старших братів" з точки зору прибутковості інвестування", - вважає вона.
"Варто розділити Росію й інші країни БРІК, тому що рух коштів інвестфондів у країнах істотно різниться", - упевнений головний економіст ІК "Уралсиб Кепітал" Олексій Дев'ятов. Приміром, за останні два тижні російські економісти спостерігають істотний відтік коштів з інвестфондів: за минулий тиждень країна втратила 309 млн дол., тижнем раніше - 412 млн дол.
"Проте на відміну від інших країн БРІК Росія з початку року має приплив капіталу, і це досить велика сума - близько 2,5 млрд дол. Навіть незважаючи на ці останні два тижні", - зазначає економіст. На його думку, Росія все одно залишається досить привабливою для інвесторів. "Протягом кількох тижнів нервозність на ринках збережеться, а потім на сцену, як завжди, вийдуть фундаментальні чинники - макроекономічна ситуація в тій чи іншій країні", - говорить Дев'ятов.
За його словами, в Росії макроекономічна ситуація досі на рідкість хороша. І якщо не трапиться різкого обвалу цін на нафту (чого аналітики "Уралсиб Кепітал" не чекають), вона такою і залишиться. "Ми очікуємо певного прискорення економіки в порівнянні з першим півріччям. Коли все заспокоїться, російська макроекономічна картина сприятиме притоку коштів", - оптимістично вважає Олексій Дев'ятов.
За матеріалами:
РБК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас