Експерт: Завдяки земельній реформі земля стане власністю селян


Експерт: Завдяки земельній реформі земля стане власністю селян

Ринок землі повинен бути максимально відкритим для власників паїв, проте чітко регламентованим і жорстко контрольованим для потенційних покупців. Таку думку висловив глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко на засіданні ініціативної групи зі створення громадського руху "Земля - народна власність!", яке відбулося сьогодні в Києві.

Громадський рух "Земля - народна власність!" утворено з ініціативи Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад. Завданням руху є широке громадське обговорення проекту закону України "Про ринок земель" в територіальних громадах, серед власників земельних паїв.

Виступаючи на засіданні ініціативної групи, Тимченко зазначив, що першочерговим завданням його відомства разом з дієвими реальними кроками землеустрою є інформування населення про основні положення законопроекту "Про ринок земель".

"Дуже добре, що Асоціація сільських і селищних рад виступила з ініціативою створення такого руху. На сьогоднішній день існує суттєва проблема спотворення інформації про права власників сільськогосподарських паїв і їх можливості в умовах введення обороту земель. Латифундисти і представники маргінальних сил, які своїм безсистемним керуванням і привели село та його жителів до крайнього зубожіння, користуючись тим, що законопроект "Про ринок земель" читав надзвичайно низький відсоток населення України, залякують селян земельною реформою. Хоча саме ці демагоги монополізували за безцінь вагому частину паїв, не виплачуючи селянам гідної оренди. Ми повинні разом пояснити всім власникам земельних паїв справжню суть і значення земельної реформи для села", - зазначив голова Держземагентства.

Завершення земельної реформи та запровадження ринку землі стане поштовхом до економічного розвитку села, зупинивши парадоксальну ситуацію, коли власники гектарів родючих земель живуть за межею бідності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua