Закінчилася прокладка "Північного потоку" в водах Фінляндії


Закінчилася прокладка "Північного потоку" в водах Фінляндії

Прокладка газопроводу "Північний потік" (Nord Stream) у водах Фінляндії закінчена. Його протяжність склала майже 350 кілометрів.

Фахівці закінчили роботи з прокладання другої нитки "Північного потоку" у виключній економічній зоні Фінляндії. Як повідомляє місцева газета Turun Sanomat, обидві частини трубопроводу лежать біля фінських берегів паралельно один одному. Судно-укладальник Solitaire успішно впоралося з усіма побажаннями розробників, - розповів виданню керівник будівництвом.

Тепер унікальна машина, на якій працювали понад 400 осіб, йде з Фінської затоки. Всього судно поклало 57000 труб вагою 24 тонни кожна. Причому, роботи велися без застосування якоря, що дозволяє не турбувати морське дно. "Це дуже важливо у Фінській затоці, в акваторії мінними полями, що з збереглися з часів світових воєн, і щільним судноплавством, крім того, таким чином було мінімізовано вплив будівельних робіт на навколишнє середовище", - відзначає газета.

Початок експлуатації другої нитки газопроводу "Північний потік" заплановано на 2012 рік, - повідомляє "Інтерфакс".

Як повідомлялося, наприкінці липня Газпром завершив випробування обладнання на компресорних станціях "Грязовецький" і "Портова" - ключових об'єктах транспорту газу по 1224-кілометровому газопроводу з Росії до Німеччини в обхід України "Північний потік" (Nord Stream). Таким чином, всі установки і споруди станції, що забезпечують подачу газу для заповнення "Північного потоку", готові до роботи.

Нагадаємо, по газопроводу Nord Stream в Європу буде подаватися не тільки газ за новими контрактами - частина обсягів буде перерозподілятися з діючих коридорів, що йдуть через Україну. Через Nord Stream почне отримувати газ не тільки Німеччина, але й Чехія і Словаччина.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua