Ющенко вважає, що Україна не повинна повертатися спиною до Росії


Ющенко вважає, що Україна не повинна повертатися спиною до Росії

Віктор Ющенко вважає, що Україна не може повертатися спиною до Росії. Про це він сказав в інтерв'ю одному з українських телеканалів, повідомляє УНН.

"Ми не повинні формувати зовнішньополітичний курс України як курс взаємовиключення, тобто якщо ми говоримо про євроінтеграцію і спиною повернулись до нашого інтересу на території Росії або Сходу. Це неправильно... Ми не можемо повертатися спиною до Росії і наша політика повинна бути якоюсь мірою проросійська, якщо ми хочемо там реалізувати український інтерес. Хочеш нових робочих місць, заробітної плати, податків до бюджету, дбай про українсько-російську політику, але май на увазі, що там є кілька ризиків і досить фатальних", - підкреслив він.

Ющенко також вважає, що в Росії ще не народилася політична еліта, яка визнає Україну як суверенну націю.

"Я не думаю, що в Росії народилася політична еліта, яка визнає Україну в душі, я маю на увазі, неформально як суверенну націю. Тема сну про ключовий зовнішньополітичний пріоритет, про зону історичного впливу Росії чи навіть мрії про те, що Україна колись стане частиною Росії або зоною її глобального впливу - це те, що не залишає, я б сказав, російську політику і це те, що було загрозою нашого існування... З іншого боку це не говорить про те, що ми не повинні вибирати свій інтерес в цій стороні", - додав В. Ющенко.

Як повідомлялося, після взяття Тимошенко під варту, Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило заяву, в якій закликало українську владу ставитися до Тимошенко справедливо, і зазначило, що газові угоди 2009 року укладалися в суворій відповідності законодавствам обох країн.

"Всі "газові" угоди 2009 року укладалися в суворій відповідності до національного законодавства двох держав і міжнародного права, і на їх підписання були отримані необхідні вказівки президентів РФ і України", - сказано в заяві.

Влада РФ вважає, що судовий розгляд з Тимошенко має бути "справедливим і неупередженим, відповідати всім вимогам українського законодавства при забезпеченні можливостей захисту і дотримання елементарних гуманітарних норм і правил".

Експерти впевнені, що такими заявами влада РФ захищає вигідні для неї газові контракти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua