Білоруська міліція серйозно взялася за незаконний обмін валюти


Білоруська міліція серйозно взялася за незаконний обмін валюти

Білоруська міліція планує активізувати діяльність щодо запобігання незаконних валютних операцій, що проводяться професійними "валютниками", у тому числі й співробітниками банків країни, повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ Білорусі.

Наразі співробітники МВС розробляють комплекс заходів для виявлення таких злочинів. При цьому вони багато в чому звинувачують ЗМІ. "Ажіотаж, який поширюється в засобах масової інформації, збільшив попит населення на придбання готівкової іноземної валюти, а тимчасовий дефіцит спровокував активізацію протиправної діяльності з боку осіб, що займаються незаконними валютними операціями", - вказують у МВС.

Представники міністерства відзначили зростання незаконних операцій з валютою на транспорті. Так, все частіше на залізничних вокзалах і в поїздах з'являються люди, що пропонують пасажирам незаконно обміняти білоруські рублі на долари, євро, російські рублі та іншу іноземну валюту. Наприклад, в I півріччі 2011р. складено більше 90 адміністративних протоколів за цією статтею проти 12 у 2010р. У "валютників" вилучили білоруські рублі на суму, еквівалентну понад 36,7 тис. дол.

Примітно, що звертатися до послуг "валютників" населення спонукав сам президент Білорусії Олександр Лукашенко. На нараді про ситуацію на валютному і споживчому ринках 27 травня 2011р. він заявив: "Це не найголовніше, що в обмінних пунктах немає валюти. У нас же за білоруські рублі купують в магазинах товари. Кажуть, час відпусток, до Єгипту захотілося. Позичте або купіть на чорному ринку. Навіщо ви звертаєтеся до мене за валютою, щоб поїхати в Єгипет? Це вище за дах, вище за нахабство".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua