Опубліковані зміни до Податкового кодексу


Опубліковані зміни до Податкового кодексу

Закон, яким вносяться зміни в Податковий кодекс і деякі законодавчі акти, спрямовані на врегулювання проблемних питань, що виникли за перші півроку дії кодексу, опублікований в газеті "Голос Україні.

Документ набуває чинності наступного дня після його опублікування, крім окремих норм, які набирають чинності пізніше за дату опублікування.

Як повідомлялося, закон, зокрема, дозволяє хімічним підприємствам, що використовують нафтопродукти в якості сировини, закуповувати їх у вітчизняних виробників і ввозити з-за кордону без сплати акцизного збору.

Перелік підприємств, які можуть закуповувати нафтопродукти без сплати акцизу, визначає Кабінет міністрів. Крім того, уряд встановлює квоти на закупівлю нафтопродуктів за пільговими умовами.

Документ продовжує дію знижених акцизів на бензини EUR50/тонна і на дизельне паливо EUR20-30/тонна до 31 серпня 2011 року.

Крім того, закон передбачає скасування рентної плати за видобуток додаткових обсягів нафти, природного і попутного газу, газоконденсату з виснажених родовищ і родовищ із складними гірничо-геологічними умовами.

Перелік інвестиційних проектів, на які поширюється відповідна податкова пільга, визначає Кабінет міністрів. Скористатися пільговим оподаткуванням зможуть підприємства, у статутному капіталі яких не менше 25% належить державним, або підконтрольним державі компаніям. Крім того, скористатися пільгою зможуть учасники угод про розподіл продукції (УРП) за умови, що в статутному капіталі одного з учасників договору блокуючий пакет належить державі.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, набуде чинності з 1 липня 2012 року, а не з 1 січня 2012 року, як це передбачалося раніше.

Пільгове оподаткування з реалізації експерименту в житловому будівництві на базі АТ "Холдингової компанії "Київміськбуд" (Київ), одного з найбільших забудовників України, здійснюватиметься безстроково, тоді коли раніше терміни були встановлені до 1 січня 2012 року.

Закон скасовує фактичні перевірки з боку податкових органів для фізичних осіб-підприємців, не зареєстрованих платниками податку на додану вартість (ПДВ), а також юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі і до яких застосовується ставка єдиного податку 10% до введення в дію закону про спрощену систему оподаткування.

Водночас, закон чітко встановлює, які документи повинні бути надані для проведення документальної виїзної перевірки та фактичної перевірки.

Закон, зокрема, передбачає списання податкових штрафних санкцій, пені чи адміністративних стягнень, нарахованих з 1 січня 2011 року та не сплачених до держбюджету, зокрема, за несвоєчасне подання декларації з податку з доходів фізичних осіб та за несвоєчасну сплату пенсійних внесків.

Крім того, вдосконалена система оподаткування операцій з цінними паперами при їх первинному розміщенні та зворотний викуп, а також доходів фізосіб, отриманих при викупі цінних паперів та їх конвертації.

Закон встановлює, що порядок видачі податкового поручительства визначає Державна податкова служба (ДПС) за погодженням з Національним банком України.

Поправки передбачають, що платники податків, що мають звітність в електронній формі, ведуть переписку з органами ДПС за допомогою електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону про електронний документообіг і електронний цифровий підпис. За запитом платника податків, що отримав документ в електронній формі, орган ДПС надає такому платнику податку відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у письмовій або електронній формі) платника податків.

Закон також встановлює, що достатнім підтвердженням автентичності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі в паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податків.

Згідно з внесеними поправками до Податкового кодексу, ДПС здійснює періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua