Росія не відмовляється від Південного потоку


Росія не відмовляється від Південного потоку

Росія продовжить реалізацію проекту Південний потік. Про це заявив спікер Держдуми Борис Гризлов на прес-конференції в Любляні (Словенія).

Зокрема він нагадав, що до 2013 року має розпочатися будівництво трубопроводу, а на 2015 рік намічені перші поставки по ньому російського газу в Південну Європу. За словами Гризлова, щорічно буде поставлятися 22-24 млрд куб. м газу.

Спікер Держдуми також заявив, що російський газ потрібен Європі та його вистачить на всіх. "Як ми бачимо останніми роками, Європа замерзає і сніг йде навіть тоді, коли в Росії вже літо", - сказав Гризлов.

У червні прем'єр Володимир Путін заявив про зацікавленість Росії у відмові від транзиту газу. В свою чергу заступник голови Держдуми, президент Російського газового товариства Валерій Язєв раніше запевнив, що транзит російського газу через Україну буде переважати після завершення будівництва обхідних газопроводів Північний і Південний потік.

Ініційований Газпромом проект Південний потік передбачає будівництво газопроводу протяжністю близько 900 км по дну Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варна. По цій трубі, продуктивність морської ділянки якої складе 63 млрд куб. м на рік, з 2015 року має експортуватися близько 35% загального обсягу поставок російського газу в Європу, оминаючи територію України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua