0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

ПриватБанк буде на Кіпрі своїм


ПриватБанк буде на Кіпрі своїм

Вчора вирішилася інтрига навколо імені нового акціонера ПриватБанку. Кіпрська компанія Triantal Investments Ltd в офіційній пресі заявила про свій намір придбати акції банку номінальною вартістю 3,385 млрд грн. Згідно з повідомленням агентства "Інтерфакс-Україна", компанія планує придбати 16,15 млн простих іменних акцій банку номінальною вартістю 209,53 грн за одиницю.

У повідомленні зазначено, що Triantal Investments Ltd та її афілійованим особам акції ПриватБанку не належать. Компанія не є публічною. Пошукова система Google дає лише одне посилання. Triantal Investments в базі даних системи Mint фігурує як приватна компанія з одним акціонером в місті Лімассол на півдні Кіпру. Відповідно до закону "Про акціонерні товариства", публікація намірів придбати більше 10% акцій товариства обов'язкова.

Найбільше кредитна установа країни - ПриватБанк - з активами до кінця II кварталу в 135,7 млрд грн контролюють Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Навесні пан Коломойський повідомив українському Forbes, що найняв західних консультантів, щоб зважити плюси і мінуси можливої ​​IPO.

Але жодних публічних дій банк не робив до 1 червня, коли його акціонери вирішили влити в капітал прибуток кредитної установи за 2010 рік розміром 1,3 млрд грн. Вже через тиждень найбільші власники скоротили свою участь в капіталі з 98,18% до 90,07%, а ще через тиждень вирішили збільшити капітал на 3,385 млрд грн, до 13,545 млрд грн. При цьому акціонери запропонували 8 серпня вивчити питання залучення в капітал нерезидента та отримання статусу банку з іноземним капіталом.

"ПриватБанк розглядає кілька сценаріїв розвитку: залучення портфельного, стратегічного інвестора, IPO. Залежно від обраного варіанту в подальшому можна буде говорити про укладеня угоди, - заявила керівник прес-служби ПриватБанку Алла Шоріна. - Сьогодні ми не можемо нічого сказати ні з приводу термінів, ні з приводу майданчика, ні тим більше щодо оцінки вартості".

Викуп додаткової емісії акцій Приватбанку дозволить Triantal Investments сконцентрувати 25% акцій, що не є ні IPO, ні private placement кредитної установи. "Це - в стилі власників Приватбанку. Швидше за все це технічна угода, що дозволяє просто збільшити капітал кредитної установи. Участь кіпрської компанії потрібна, щоб завести гроші з-за кордону", - говорить голова правління одного з банків. Інший учасник ринку відзначає, що за входженням в капітал українського банку кіпрської компанії може стояти інвестор, який не зацікавлений у публічності: "Можливо, на пакет акцій Приватбанку є реальний покупець, який не хоче заявляти про себе офіційно. Він також може бути пов'язаний з нинішніми власниками ПриватБанку".

Структурування угоди через Кіпр дозволить оптимізувати сплату податків: при продажу акцій фізичні особи повинні платити 15-відсотковий податок з доходів, тоді коли кіпрські компанії звільнені від сплати 10-відсоткового податку на прибуток при операціях з акціями.

"Ми не виключаємо варіанту технічної угоди, яка не відіб'ється на поточній роботі банку, і власники акцій не зміняться, - заявила вчора Алла Шоріна. - Ми розглядаємо можливість проведення такої операції для подальшого збільшення капіталу ПриватБанку".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування