Ъ: Меркель: Німеччина не має наміру нарощувати імпорт російського газу


Ъ: Меркель: Німеччина не має наміру нарощувати імпорт російського газу

Основний споживач російського газу в Європі - Німеччина - не зацікавлений у зростанні його імпорту, незважаючи на скорочення атомної генерації. "Газпром" на програмі закриття німецьких АЕС сподівався заробляти до 10 млрд євро щорічно, проте в реальності додатковий попит на його газ може виявитися вдвічі нижчим. Експерти вважають, що заодно це знизить і транзит газу через Україну. Про це пише видання "Комерсант-Україна". За словами джерела в апараті канцлера Німеччини Ангели Меркель, розрахунок "Газпрому" на додатковий попит на рівні 20 млрд кубометрів газу в рік "був спочатку невірний".

Як повідомила Меркель російським ЗМІ, країна не має наміру нарощувати імпорт російського газу, незважаючи на скорочення атомної генерації. Як зізналася Меркель, за підсумками переговорів з Президентом Росії Дмитром Медведєвим у Ганновері в неї склалося враження, що "від нас чекали на заяви про те, що тепер нам потрібна буде неймовірно велика кількість газу". Проте таку думку "слід трохи впорядкувати", оскільки довгостроковий фокус Німеччині зовсім не в нарощуванні імпорту газу як альтернативи атомній енергії, а в отриманні енергії з поновлюваних джерел і підвищенні енергоефективності, підкреслила Меркель. Газ же, навпаки, як викопне паливо має "крок за кроком замінюватися". Виходячи з цього, Меркель "проти будівництва нових газопроводів з Росії до Німеччини". Такі проекти "потрібно точно аналізувати" хоча б тому, що Росія далеко не єдиний постачальник газу до Німеччини, і для всіх діють "рівні правила гри".

Заява Меркель прямо суперечить очікуванням російської влади і "Газпрому". Напередодні візиту Медведєва до Ганновера Президент збирався обговорювати з Меркель будівництво нової, третьої нитки газопроводу Nord Stream по дну Балтійського моря до Німеччини. У самому "Газпромі" постійно запевняють, що на Європу очікує різке зростання попиту на газ після аварії на АЕС "Фукусіма" в Японії і скорочення ядерних програм. За приклад в "Газпромі" завжди наводили Німеччину, яка після аварії закрила відразу вісім старих атомних енергоблоків (8,5 ГВт) і до 2022 року пообіцяла закрити ще дев'ять. Заступник голови правління "Газпрому", глава "Газпром експорту" Олександр Медведєв обіцяв, що на одній лише Німеччині "Газпром" почне заробляти не менше 10 млрд євро додаткової виручки, виходячи зі зростання попиту на газ в країні. Вчора представники Дмитра Медведєва і "Газпром експорту" коментувати слова Меркель відмовилися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua