Японія і Китай встановили рекорд з імпорту зрідженого природного газу


Японія і Китай встановили рекорд з імпорту зрідженого природного газу

Японія і Китай імпортували рекордну кількість зрідженого природного газу (СПГ) в червні, що може викликати зростання цін на ринку.

Японія закупила 6,228 мільйона тонн СПГ, що на 10,6 відсотка більше, ніж у червні минулого року., оскільки країна зупинила кілька ядерних реакторів після землетрусу і цунамі в березні.

Торік Японія ввезла 70 мільйонів тонн СПГ, і на думку експертів, попит може зрости на 20 мільйонів тонн на рік, якщо країна закриє всі АЕС.

Китай імпортував рекордні 1,04 мільйона тонн, готуючись до літнього росту споживання.

"Покупці будуть боротися за СПГ в другому півріччі", - сказав аналітик Tri-Zen International Тоні Реган.

Поставки ЗПГ в Китай будуть рости, тому що компанії будують додаткові термінали для його прийому. За оцінкою FACTS Global Energy, цього року Китай підвищить імпорт до 13 мільйонів тонн з 9,3 мільйона в 2010 році, а до кінця десятиліття вийде на друге місце в світі за цим показником, обігнавши Південну Корею.

"Імпорт ЗПГ виросте найближчими місяцями, частково за рахунок довгострокових контрактів з Катаром", - сказав аналітик FACTS Global Energy Лю Тун Чзан.

Нагадаємо, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Нобуо Танака вважає, що частка природного газу в світовому енергоспоживанні зросте.

"Зростання споживання природного газу до 2035 року зросте на 30% при тому, що газ стане другим джерелом енергії на світовому ринку. Багато невизначеності на енергетичних ринках призвели до того, що газ стає все більш важливим джерелом енергоспоживання", - заявив Танака, виступаючи в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у столиці США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua