Меркель: Німеччина хоче частково покрити свої додаткові потреби в газі за рахунок Газпрому


Меркель: Німеччина хоче частково покрити свої додаткові потреби в газі за рахунок Газпрому

Німеччина потребує додаткових постачань газу через відмову від атомної енергетики, однак не йдеться про безконтрольне збільшення закупівель газу в "Газпрому", заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на російсько-німецькому форумі "Петербурзький діалог" у Ганновер

"У нас йдеться не про безконтрольне збільшення, але про розумне збільшення (закупівель газу), які можемо покрити за рахунок "Газпрому", - заявила вона.

Меркель підкреслила, що "це не проти "Газпрому".

За її словами, ті, потужності ядерної енергетики, що вибули, Німеччина має намір покривати не тільки за рахунок газу, а й за рахунок подвоєння використання поновлюваних джерел енергії, а також з урахуванням підвищення енергоефективності.

"Ті обсяги газу, які нам будуть потрібні, ростуть семимильними кроками", - сказала канцлер ФРН, зазначивши, що енергопотужності Німеччині становили 80 ГВт, і на ядерні станції припадало 20 ГВт - з них 8,5 ГВт відключені, таким чином, приблизно 11 ГВт потужностей ядерної енергетики залишиться.

У свою чергу, перший віце-прем'єр РФ, голова ради директорів "Газпрому" Віктор Зубков заявив, що якщо йдеться про "30-35% додаткового обсягу газу (до Німеччини, які будуть покриті "Газпромом"), то це теж непогано".

Він підкреслив, що Росія готова повністю забезпечити всі потреби європейської та, зокрема, німецької економіки в природному газі, володіючи розвіданими запасами в 33 трлн куб м газу. "В нас є довгострокові договори з європейськими країнами, в тому числі з Німеччиною, до 2030 і 2035 років. Ми можемо просто внести в них деякі поправки за обсягами. Ми забезпечимо всі необхідні обсяги для німецької економіки - і по "Північному потоку" і по "Ямал-Європа", - сказав Зубков.

Президент РФ Дмитро Медведєв додав: "Газу вистачає, не сумнівайтеся".

Як повідомлялося, нещодавно прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив про можливість будівництва III черги газопроводу "Північний потік", що йде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua