Справа не йде на лад


Справа не йде на лад

Про позов американської Carpatsky Petroleum стало відомо з фінансового звіту її материнської структури Kuwait Energy Company. У звіті говориться, що у вересні 2010 року арбітражний інститут торгової палати Стокгольма зобов'язав "Укрнафту" виплатити Carpatsky Petroleum Corporation $145,7 млн компенсації за невиконання умов угоди про спільну розробку Рудовсько-Червонозаводського газоконденсатного родовища. Цю інформацію підтвердило джерело в юрдепартаменті "Укрнафти". Воно уточнило, що рішення вже оскаржене в Апеляційному суді Швеції. Отримати коментар Carpatsky Petroleum Corporation вчора не вдалося.

СП "Укркарпатойл", про який йдеться в позові, було створено в 1995 році. На момент створення 55% підприємства належало "Укрнафті", 45% - Carpatsky Petroleum, зареєстрованої в штаті Техас. У липні 1996 року про права на частку в СП заявила вже інша компанія Carpatsky Petroleum, зареєстрована в штаті Делавер. Генеральна прокуратура України оскаржила процедуру правонаступництва. І в результаті рішення Вищого госпсуду України частка "Укрнафти" в СП збільшилася до 100%. Як повідомляв Комерсант-Україна, Carpatsky Petroleum в березні цього року подала ще один позов до "Укрнафти" про стягнення $454,9 млн. У 2010 році СП "Укркарпатойл" видобуло 23 тис. т нафти вартістю $19-20 млн за нинішніми цінами.

Від докладніших коментарів в "Укрнафті" відмовилися. Але джерело в компанії розповіло, що там категорично не згодні з рішенням суду. "Перш за все йдеться не про ту Carpatsky Petroleum з Техасу, яка створила з нами спільне підприємство, а про нову компанію з штату Делавер з новими засновниками", - зазначив співрозмовник. За його словами, втрачений прибуток нараховано виходячи з вартості газу, який гіпотетично можна було здобути. В "Укрнафті" розповіли, що за прецедент для вирішення Carpatsky Petroleum навела приклад китобійного судна, заарештованого в Росії наприкінці ХIХ століття. Тоді його власник у суді домігся компенсації вартості китів, яких вони не вбили, а також проживання моряків в готелі. За словами співрозмовника, в розпорядженні "Укрнафти" також є листи представників Carpatsky Petroleum, в яких вони визнають, що порушили умови інвестдоговору і не могли інвестувати в розробку родовища через поганого фінансового становища.

На думку старшого партнера юридичної фірми "Ільяшев і партнери" Романа Марченко, шанси, що рішення арбітражу буде переглянуте, в "Укрнафти" невисокі. "Суд вищої інстанції в Швеції скасовує рішення тільки у виняткових випадках, коли те, що відкрилося, зовсім міняє суть справи. Такого ще ніколи не траплялося з українськими компаніями", - підкреслює Марченко. Разом з тим партнер юрфірми "Правові партнери" Андрій Доманський відзначає, що і підтвердити це рішення в Україні буде складно: "Є рішення Вищого госпсуду, схвалене за позовом Генпрокуратури. Це стовідсоткова підстава для відхилення рішення Стокгольмського арбітражу".

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима вважає, що "Укрнафті" швидше за все доведеться укласти мирову угоду з Carpatsky Petroleum. "В іншому випадку може повторитися історія з компанією TMR Energy, яка заарештовувала майно України за кордоном на підставі виграного позову про порушення її прав як інвестора", - говорить Гудима. "Укрнафті" треба повернути ті гроші, які інвестувала компанія Carpatsky Petroleum з Техасу в роботу свердловин, і на цих умовах підписати мирову угоду", - вважає Максим Шеїн з ІК "Брокеркредитсервіс". За даними Міненерго, йдеться про суму в $10-15 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua