Міненерговугілля: В Україні в 2001-2010 рр. у вуглепром було інвестовано всього 36 млрд грн


Міненерговугілля: В Україні в 2001-2010 рр. у вуглепром було інвестовано всього 36 млрд грн

В Україні в період 2001-2010 рр. у вугільну промисловість було інвестовано в 2,3 рази менше - 36 млрд грн із запланованих 84 млрд грн. Про це під час пленуму Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України заявив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович, передає кореспондент РБК-Україна.

"В 2001-2010 рр. 84 млрд (грн) було заплановано інвестувати, практично ж виділено 36 (млрд грн), тобто в 2,3 рази менше, 70% цих коштів пішло на собівартість, тобто практично на виплату заробітної плати", - сказав Попович.

Також він додав, що до 2030 р. потреба України у вугіллі зросте до 115 млн т, і для його розробки потрібні інвестиції розміром 75 млрд грн.

Нагадаємо, 28 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні будуть скорочуватися програми використання газу. "Ми будемо значно знижувати і скорочувати програми використання газу в Україні", - заявив Президент.

Відповідаючи на питання, на що готова піти Україна, Янукович сказав: "Я скажу, що, звичайно, ми будемо посідати, як і у всіх питаннях з нашої зовнішньої політики, ми будемо посідати позиції національного прагматизму. Ми будемо захищати наші національні інтереси і, враховуючи те, що у нас ця проблема дуже давня, - звичайно, у нас є програма як ми будемо в перспективі вирішувати це питання. Ця програма спрямована насамперед на енергоефективність і на енергоекономію, а це означає, що ми будемо поступово йти. Газ дуже дорогий і не передбачається в перспективі, що він буде дешевшим - він буде дорожчати. ​​Тобто, це дуже дорогий енергоносій і нам потрібно буде думати, що нам економічно вигідніше. Наприклад, добувати більше вугілля в Україні та використовувати як енергоносій вугілля або спалювати дорогий газ. Однозначно, ми надамо пріоритет вугіллю".

Крім того, Президент України зазначив, що в 2011 році Україна буде експортувати близько 1 млн т вугілля. "У нас з'явився експортний продукт і ми нарощуємо обсяги видобутку вугілля і будемо нові шахти будувати... - це перспектива. У нас це приблизно близько обсягом 8 млрд куб. м газу", - сказав Янукович.

Зазначимо, згідно з даними британської нафтогазової BP, що містяться в червневому огляді світової енергетики, доведені запаси вугілля в Україні - 33,873 млрд тонн, що складає 3,9% світових запасів. З усіх запасів в Україні 15,351 млрд тонн антрациту і бітумного вугілля, ще 18,522 млрд тонн - лігніту (бурого вугілля). Згідно з оцінкою, за поточного рівня видобутку, таких запасів Україні має вистачити на 462 роки.

Рівень споживання вугілля в Україні в 2010 р. склав 36,4 млн тонн у нафтовому еквіваленті, що на 4,2% більше, ніж у 2009 р. Споживання атомної енергії зросло на 7,5%, склавши 20,2 млн тонн у нафтовому еквіваленті; гідроелектроенергії - на 10,2%, до 2,9 млн тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua