Суд визнав незаконним закриття справи проти Мельниченка


Суд визнав незаконним закриття справи проти Мельниченка

Печерський районний суд Києва визнав незаконною постанову Генеральної прокуратури про закриття кримінальної справи проти колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка і скасував його.

Таке рішення суд оголосив у четвер.

"Суд постановив скаргу адвокатів (колишнього Президента (1994-2005) Леоніда Кучми) задовольнити, постанову Генеральної прокуратури від 1 березня 2005 року про закриття кримінальної справи скасувати", - сказав, оголошуючи рішення, суддя Родіон Кірєєв.

Таким чином, суд визнав незаконним закриття кримінальної справи проти Мельниченка за частиною 2 статті 328 (розголошення держтаємниці), частини 1 статті 358 (підробка документів), частини 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу.

Суд дійшов висновку, що справа була закрита без проведення повного об'єктивного розслідування, а доводи в постанові про закриття справи не є мотивованими, висновки про перебування Мельниченка в стані крайньої необхідності є передчасними, оскільки не були встановлені його мотиви.

Як повідомляло агентство, раніше Кучма звернувся до Генеральної прокуратури з проханням відновити справу проти Мельниченка.

У скарзі Кучми на закриття справи йдеться, що Генпрокуратура закрила кримінальну справу 1 березня 2005 року, оскільки вважала, що Мельниченко діяв в стані крайньої необхідності для запобігання потенційної шкоди суспільним інтересам і в зв'язку з цим його дії не є злочинними, однак, на думку екс-Президента, у Генпрокуратури не було правових підстав для визнання дій Мельниченко такими, а значить і не було правових підстав для закриття кримінальної справи на підставі кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua