377
Як повинен працювати санаційний банк?
За задумом ініціаторів створення санаційного банку, його основою мала стати робота з проблемними активами діючих фінустанов, у тому числі і тих, де працює тимчасова адміністрація, а також банків, що перебувають на стадії ліквідації. У профільному комітеті Верховної Ради кажуть, що створення токсичної установи - це нормальна європейська практика.
"Якщо ми не хочемо бачити нових "родовідів", нових "надра банків", чи ще якихось потрясінь, то нам треба влити в банківську систему декілька десятків мільярдів гривень для того, щоб звільнитися від цього тягаря", - коментує для телеканалу UBR голова профільного комітету Верховної Раді Віталій Хомутиннік.
Критики законопроекту кажуть, що санаційний банк - зайві витрати. Адже викуповуватиме він проблемні активи за гроші платників податків. До того ж подібну фінустанову не мають створювати за рахунок ресурсів НБУ, бо це не входить до його функцій. А ще законопроект допускає відчуження активів на користь санаційного банку без згоди його акціонерів, кредиторів і вкладників. На думку експертів, це призведе до рейдерського захоплення фінансових установ. Щоб цьому запобігти, фахівці радять, наприклад, допустити до керівництва представників міжнародних фінансових компаній.
"Доцільніше прописати, що застосування ринкових інструментів та венчурних фондів не суперечить цілям створення санаційного банку, тобто ринковий підхід і держава мають працювати паралельно і створювати ефект співробітництва", - розповідає телеканалу UBR радник президента асоціації банків Олексій Кущ.
У профільному комітеті Верховної Ради зазначають, що у першому читанні депутати голосували за саму ідею створення санаційного банку. Усі проблемні моменти у законопроекті обіцяють узгодити до другого розгляду.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною