32
Кучма просить парламент пропустити російські війська
Президент України Леонід Кучма, відповідно до п.23 ч.1 ст.85 Конституції, у невідкладному порядку подав на розгляд Верховної Ради проект закону "Про рішення президента України щодо допуску на територію України підрозділів миротворчих контингентів Збройних Сил Російської Федерації для їхнього транзитного пересування залізничним транспортом".
Указ був підписаний главою держави 23 жовтня 2001 року і підлягає затвердженню Верховною Радою шляхом прийняття відповідного закону. Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України "Про порядок доступу й умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України" такий законопроект підлягає розгляду як невідкладний, позачергово.
Цей законопроект у парламенті представлятиме міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, пише ForUm.
До 30 листопада 2001 року військові ешелони РФ будуть направлятися через Україну від станції Чоп до східних кордонів країни з Росією. Через українську територію проїдуть 486 військовослужбовців ВР РФ та 478 членів їхніх родин, до 60 одиниць важких озброєнь, до 80 гармат малого калібру, близько 230 кулеметів, 1000 автоматів і пістолетів, 130 тонн боєприпасів, 150 одиниць автомобільної техніки та інше військове майно. Військові, члени їхніх родин повертаються до постійних місць дислокації в Росію з Югославії, де вони виконували миротворчу місію.
За матеріалами:
Поділитися новиною