Клюєв: ЄС не застосовуватиме санкції до України за випадкові збої при транспортуванні газу


Клюєв: ЄС не застосовуватиме санкції до України за випадкові збої при транспортуванні газу

Під час візиту першого віце-прем'єра, міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва до Брюсселю відбулося обговорення питань транзиту газу для країн ЄС, і була досягнута домовленість, що жодних фінансових санкцій для України за випадкові збої в транспортуванні газу застосовуватися не буде. Про це Клюєв заявив на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Все, що стосується моєї поїздки до Брюсселю... ми обговорювали з єврокомісаром Карелом де Гухтом питання... яке стосується транзиту газу через територію України. Непростою була розмова у нас, тому що в Євросоюзі занепокоєні були тими скандалами, які були, на жаль, у нас в 2009 р. і раніше з Росією щодо транзиту і постачань газу через територію України на Європу. Тому були спочатку виставлені досить жорсткі вимоги з приводу того, щоб ми гарантували, аж до фінансових гарантій, транзит через територію України газу. Там навіть пропонувався особливий механізм розгляду, але нам вдалося домовитися, в першу чергу про те, що жодних фінансових санкцій в разі якихось збоїв в постачаннях газу через територію України на країни ЄС не буде. Я вважаю, що це наша велика перемога", - сказав Клюєв.

Він відзначив, що гарантією України для країн ЄС може служити той факт, що протягом зими 2010-2011 рр. в питанні транспортування російського газу до Європи жодних збоїв і скандалів не було. "Навіть ті переговори, які ми ведемо з Росією щодо формули газу, вони ніяк не позначаються на транзиті через територію України газу країн Євросоюзу. Тобто фактами і прикладами нам вдалося уникнути цього питання. Фактично залишилося лише одне питання - це прохання представників ЄС, аби якщо раптом виникне якесь спірне питання, щоб воно розглядалося за прискореною процедурою. В рамках СОТ - це протягом двох років, вони... зробили пропозицію, щоб протягом півроку", - сказав Клюєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua