0 800 307 555
0 800 307 555

Приватизаційна вартість шахти імені Засядька занижена


Приватизаційна вартість шахти імені Засядька занижена

Шахта імені Засядька, де в даний час завершується процедура приватизації та створення акціонерного товариства, коштує набагато дорожче, ніж її оцінив Фонд держмайна.

Таку думку в коментарі ZN.UA висловив директор Донецького філіалу Інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук Юрій Макогон.

Нагадаємо, ФДМ оцінив шахту в 1,97 млрд грн, державна частка склала 326,5 млн грн.

"Мій досвід як вченого, який не один десяток років присвятив дослідженню донбаської промисловості, в тому числі й вугільної, дозволяє припустити, що насправді шахта Засядька коштує набагато дорожче. Я виходжу з того, що це підприємство сьогодні володіє величезними активами, які не належать до її основної діяльності, тобто до вуглевидобутку. Це і енергетичні потужності, і сільськогосподарські землі, і нерухомість. Крім того, шахта приєднала до своїх полів пласти інших вугільних підприємств, які поки що не розробляються, але забезпечують стабільну роботу на майбутнє", - вважає професор Макогон.

Однак директор консалтингової компанії "Увекон" Володимир Шалаєв, який проводив оцінку вартості шахти імені Засядька на замовлення Фонду держмайна, наполягає, що зафіксовані в документах показники об'єктивно відображають стан підприємства.

"Потрібно враховувати, що аварія 2007-го року дуже сильно "підкосила" шахту. Там життя тепер ділиться на "до аварії" і "після аварії". У зруйнованих і затоплених лавах залишилося обладнання і запаси вугілля, і ми довго думали, як це все оцінити. Врешті-решт я запропонував їх списати "в нуль", бо очевидно, що все, що залишився там, навіть витягти і порізати на металобрухт неможливо. Випадок безпрецедентний, але ми на це пішли", - пояснив експерт-оцінювач.

Також, за його словами, мінімальну оцінку отримали виробничі потужності, які нині не використовуються з причини вичерпання пластів. "Всі ці стволи, штреки, лави експлуатуватися не будуть. То як же можна вважати їх активами? Природно, вони були оцінені з урахуванням всіх видів зносу - морального, фізичного і економічного", - підкреслив Шалаєв.

Згідно з Планом приватизації та Акту оцінки майна об'єкта приватизації, шахта імені Засядька сьогодні видобуває близько 1,6 млн тонн вугілля на рік. Крім видобувних потужностей, підприємство володіє збагачувальною фабрикою, когенераційною електростанцією, сільськогосподарським комплексом, мережею магазинів роздрібної торгівлі, готелем, пансіонатами в Криму і Святогор'ї, житловою нерухомістю в Донецьку.

Загальна площа закріплених земель становить 5,73 тис. га. Більшість цих територій - сільськогосподарські угіддя, що знаходяться в Донецькій області (5,36 тис. га). Але є і ділянки в Криму, а також землі в межах міста Донецька, Макіївки, Ясинуватої та Святогорська.

Також, нагадаємо, за пропозицією Мінприроди уряд виділив шахті імені Засядька 9 ділянок у Харківській, Луганській та Донецькій областях для розробки газових родовищ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua