ООН: У світі різко падає народжуваність — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ООН: У світі різко падає народжуваність

2172
У світі спостерігається різке скорочення показників народжуваності. У 1950 році в середньому на одну жінку припадало 4,9 дитини, а в 2005-2010 роках - 2,5.
Про це йдеться в новій доповіді ООН про народжуваність, репродуктивне здоров'я та розвиток.
Ця доповідь представлена на розгляд учасників сесії Комісії з народонаселення і розвитку, яка на цьому тижні проходить у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, повідомляє cybersecurity.ru.
"Швидке скорочення народжуваності в країнах, що розвиваються, яке почалося в кінці 1960-х років, і збереження низького рівня народжуваності в розвинених країнах з 1970-х років є безпрецедентним явищем в історії людства", - йдеться в доповіді Генерального секретаря ООН. У ній звертається увага на те, що всі ці події відбулися в умовах соціальних перетворень та розширення доступу до ефективних протизаплідних засобів.
Також у звіті зазначено, що у всіх промислово розвинених країнах, крім двох, спостерігається низька народжуваність. Винятками є Ісландія і США. Їх нинішній рівень народжуваності трохи вищий рівня відтворення населення.
Висока народжуваність реєструється в 39 з 55 країн Африки. Для більшості країн Азії і Північної та Південної Америки характерний середній рівень народжуваності. В Азії високі показники народжуваності відзначаються в Афганістані, Іраку, Ємені, Лаоської Народно-Демократичній Республіці, Пакистані, Саудівській Аравії, Сирії, Таджикистані, Тиморі-Лешті та на окупованій палестинській території.
Автори нової доповіді ООН відзначають, що скорочення високих показників народжуваності може сприяти скороченню масштабів бідності.
Нагадаємо, в Україні за підсумками 2010 року, народжуваність перевищила смертність тільки в трьох областях. Зокрема, у Волинській області - майже на 4%, у Києві - майже на 12%, у Закарпатській області - на 19%.
За матеріалами:
Фокус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас