0 800 307 555
0 800 307 555

Королевська: Пакет законів про детінізацію від Тігіпка виявився фікцією


Королевська: Пакет законів про детінізацію від Тігіпка виявився фікцією

Глава комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська заявляє, що, незважаючи на обіцянки віце-прем'єра Сергія Тігіпка, уряд так і не надав обіцяних до кінця березня законопроектів з легалізації зарплат в країні.

"Черговий проект реформ виявився черговою фікцією", - цитує слова Королівської її прес-служба в суботу.

У зв'язку з цим Королевська має намір до кінця квітня запропонувати концепцію детінізації ринку праці, яка зробить вигідною виплату легальної заробітної плати в країні.

Народний депутат вважає, що корумпований державний апарат не зацікавлений у легалізації ринку праці.

"Детінізацію не можна проводити репресивними методами, тому що нові заборони дозволять посилити корупційний тиск на бізнес, в результаті чого чиновники отримають більше тіньових доходів", - сказала вона.

Глава парламентського комітету оприлюднила своє бачення кроків, необхідних для детінізації ринку праці. За її словами, перший з них - припинити економічні репресії і авантюри, результатом яких стало колосальне зростання цін, безробіття, зростання тарифів і падіння заробітних плат. Наталія Королевська процитувала прем'єр-міністра, який днями заявив, що в Україні - найбільш ліберальний Податковий кодекс, і що прикладів такої лояльності до бізнесу в Європі немає.

"Якби це було сказано 1 квітня, можна було б сказати, що уряд має гарне почуття гумору", - сказала Королевська.

Другий крок, пропонований Н.Королевською, - це підвищення соціальних стандартів.

"Нами внесено законопроект (№7536), згідно з яким буде переглянуто споживчий кошик, який не змінювався понад 10 років, і прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата будуть приведені у відповідність з потребами життя в 21-му столітті", - заявила вона.

За словами народного депутата, третій крок - перестати імітувати боротьбу з корупцією, а четвертий - створити ефективну шкалу оподаткування на фонд заробітної плати, при якій заробітну плату буде вигідно платити.

"Заробітна плата буде вища, якщо податкове навантаження на неї буде менше", - заявила Королевська.

П'ятий крок стосується скасування сплати єдиного соціального внеску для пенсіонерів та інвалідів. "Ми вже внесли відповідний законопроект до парламенту (№8287), тому що навіть при рабовласницькому ладі інвалідів не примушували так працювати і стільки платити, як у нашій країні. Наступним буде законопроект про адекватну ставку єдиного соціального внеску. Ми вважаємо, що ставка, що набрала чинності з 1 січня, ще більше спровокувала тінізацію ринку праці. Люди не в змозі платити цей податок легально, і стоять перед вибором - піти в тінь або закритися", - сказала Королевська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua