0 800 307 555
0 800 307 555

Fitсh: До середини 2013 р. у Китаї можлива банківська криза


Fitсh: До середини 2013 р. у Китаї можлива банківська криза

Імовірність банківської кризи в Китаї до середини 2013 р. оцінюється в 60%, попереджає міжнародне рейтингове агентство Fitсh, передає РБК daily з посиланням на Bloomberg.

Серед основних причин можливої системної кризи аналітики Fitсh називають зростання обсягів кредитування і різке подорожчання нерухомості в країні.

Зокрема, старший директор Fitch Річард Фокс пояснив, що під системною кризою розуміють необхідність суттєвої докапіталізації всієї банківської системи і велику кількість дефолтів місцевих фінансових організацій. За його словами, ці висновки були зроблені на підставі макро-пруденціального індикатора (MPI), показники якого раніше успішно сигналізували про проблеми в банківських системах Ісландії та Ірландії.

Варто відзначити, в 2009-2010 рр. банки КНР надали іпотечні позики на рекордні 2,7 трлн дол. В середньому зростання обсягу кредитування за цей період склало 18,6%. Влада Китаю регулярно вживає заходів з посилення монетарної політики, спрямованих на скорочення темпів зростання кредитування, а також на зниження цін на нерухомість.

У свою чергу, виступаючи на щорічній сесії Всекитайських зборів народних представників, що відкрилася минулої суботи, прем'єр Держради КНР Вень Цзябао пообіцяв посилити заходи з охолодження ринку нерухомості. Зокрема, уряд збирається протягом найближчої п'ятирічки побудувати 36 млн кв.м соціального житла (майже 200 млрд дол. на фінансування цієї програми уряд виділить вже цього року), що, за прогнозами, призведе до падіння цін у приватних забудовників і знизить "соціальну напруженість" у країні

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua