Коли повернуться валютні кредити


Коли повернуться валютні кредити

З 1 січня 2011 року втратять силу окремі положення Закону N1533 в частині обмеження валютного кредитування. Про те, чи варто чекати повернення валютних кредитів на споживчий ринок, журналістові розповіли експерти, банкіри та юристи.

За словами Володимира Місечка, адвоката, керуючого партнера юридичної фірми "Місечко і Партнери", з 1 січня 2011 року банки мають, по суті, всі законні підстави для видачі кредитів і позик в іноземній валюті населенню.

"Чи повернеться валютне кредитування населення? Тут важливі два аспекти: правовий і економічний. Якщо банки звільняються від законодавчої заборони кредитування фізичних осіб, на арену виходить економічна доцільність", - додав він.

Зі свого боку Антон Шаперенков, директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу "VAB Банку", зазначив, що, не дивлячись на те, що з 1 січня деякі норми Закону N1533 втрачають силу, активної видачі кредитів у валюті чекати не варто.

"Переважно банки будуть утримуватись від стимулювання попиту на цей продукт. По-перше, унаслідок існування жорстких вимог до формування резервів під валютні кредити, які істотно вищі за вимоги до кредитів в гривні, цей продукт не зможе стартувати із низьких ставок. Крім того, не готовий до відновлення валютного кредитування і сам ринок, що генерує попит, - масовий споживач не готовий ще брати боргові зобов'язання у валюті", - розповідає банкір.

На думку Артема Наумова, юриста юридичної компанії "ILF", валютне кредитування повернеться. "Тільки не факт, що надовго. Законодавча заборона валютного кредитування в принципі - логічна й обгрунтована. Але при цьому важливо зазначити, що умов для цього немає. Гривня дуже дорога і погано передбачена у довгостроковій перспективі. Тому валютне кредитування, ймовірно, поновиться. І багато в чому вже від волі законодавця залежить, як довге це "щастя" триватиме", - резюмував експерт

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua