Місія МВФ представить сьогодні Кабміну остаточно погоджений текст меморандуму


Місія МВФ представить сьогодні Кабміну остаточно погоджений текст меморандуму

В понеділок, 15 листопада, місія МВФ представить Кабміну остаточно погоджений текст меморандуму і заяву за підсумками роботи місії, повідомляє прес-служба Кабміну.

Відзначимо, вчора прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з представниками місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду для погодження тексту меморандуму про економічну та фінансову політику уряду України, який укладається в рамках чергового перегляду програми співробітництва України та МВФ.

Місія відзначила, що уряд України повністю виконує взяті на себе зобов'язання та здійснює ефективну політику макроекономічної стабілізації.

Сторони обговорили кілька питань, з яких залишалися непогоджені формулювання. В ході переговорів було принципово погоджено компромісні підходи з усіх пунктів меморандуму.

12 листопада Азаров під час зустрічі з представниками місії Європейського департаменту МВФ повідомив, що Україна і Міжнародний валютний фонд погодили основні показники економічного розвитку, бюджетної політики, критерії ефективності, структурні і цільові "маяки" програми співпраці на 2011 р.

Сторони розглянули всі пункти меморандуму про економічну і фінансову політику України в 2011 р. "Переговори були плідними у всіх інстанціях: і у Національному банку, і в Міністерстві фінансів", - підкреслив М.Азаров.

11 листопада голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що результати роботи місії МВФ в Україні будуть озвучені не раніше наступного тижня. "Вихідними результатів ще не буде. Вони будуть озвучені не раніше наступного тижня. Ми дамо коментарі після завершення переговорів, коли буде оголошено рішення за кредитами. Поки що дискусії тривають добре", - заявив Альєр.

Напередодні Азаров позитивно оцінив темпи виконання спільної програми stand-by і відзначив, що всі свої зобов'язання сторони виконують. "Ми стабілізували фінансово-економічну ситуацію в країні: параметри дефіциту бюджету дотримані, за жовтень зростання промислового виробництва становило близько 11,5%. Також ми йдемо за розрахунковими параметрами щодо зростання ВВП. За попередніми розрахунками, за 10 місяців зростання становитиме 5%", - наголосив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 3 листопада ц.р. в Україні почала роботу місія МВФ. Робота місії триватиме до 15 листопада.

Відзначимо, 15 жовтня директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що МВФ готує нову місію для роботи в Україні. 2 жовтня ц.р. Стросс-Кан на щорічному ялтинському форумі YES заявив, що МВФ задоволений ситуацією в Україні і прогнозує успішний перший перегляд програми співробітництва у листопаді. Він зазначив, що програма, розроблена МВФ разом із керівництвом України, виконується.

Програма stand-by була затверджена 29 липня 2010 р. 15,8 млрд дол. були виділені на підтримку програми уряду, яка передбачає економічне врегулювання і реформи. Кредит більш ніж у сім разів перевищує квоту України, що розраховується на підставі внесків країни до бюджету фонду. Україна вже отримала перший транш нового кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд дол. Другий транш, згідно з домовленостями з МВФ, Україна отримає 16 грудня 2010 р. у розмірі 1,6 млрд дол. 1 млрд дол з другого траншу уряд планує спрямувати на покриття дефіциту бюджету.

Як повідомлялося, умови кредиту передбачають цілу низку економічних заходів, в тому числі скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% - в 2012 р. Скорочення бюджетного дефіциту потребує від української влади непопулярних рішень щодо податків, пенсій і зарплат працівників держсектору.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua