Оприлюднено нову редакцію проекту Податкового кодексу України


Оприлюднено нову редакцію проекту Податкового кодексу України

Комітет Верховної ради з питань податкової та митної політики за підсумками засідання 11 листопада рекомендував ВР прийняти у другому читанні проект Податкового кодексу України (№7101-1). Нову редакцію проекту Податкового кодексу оприлюднено на офіційному веб-порталі ВР.

Проектом пропонується встановити вимоги щодо реєстрації осіб як платників ПДВ. Так, у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (згідно з розділом про ПДВ), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 глави про ПДВ, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Проект Податкового кодексу містить положення про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва. Зокрема, передбачено, що платниками податку є фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, відповідають сукупності таких критеріїв: кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 4 особи (включаючи членів сімей таких фізичних осіб); обсяг доходу не перевищує 600 тис. грн за умови застосування при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі зареєстрованих опломбованих у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій або 300 тис. грн без застосування таких реєстраторів розрахункових операцій.

Ставки податку встановлюються щорічно сільськими, селищними та міськими радами в залежності від виду господарської діяльності у розрахунку на календарний місяць в рамках: на території населених пунктів з чисельністю населення понад 500 тис. осіб - від 20 до 600 грн, на території населених пунктів з чисельністю населення від 150 до 500 тис. осіб - від 20 до 400 грн, на території інших населених пунктів - від 20 до 200 грн.

Для фізичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері інформатизації, ставка податку встановлюється в розмірі 1 тис. грн у розрахунку на календарний місяць.

У новому проекті також пропонується встановити рентну плату на природний газ (у тому числі нафтовий газ), що видобуваються в Україні, у розмірі 320 грн/тис. куб. м. У попередньому проекті пропонувалось 200 грн/тис. куб. м.

Пропонується встановити рентну плату в розмірі 160 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 100 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового газу) з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5 км, на ділянках надр (родовищах) в межах території України.

Пропонується встановити рентну плату в розмірі 80 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 50 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового газу) з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. м, на ділянках надр (родовищах) в межах території України; у розмірі 64 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 40 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового газу) з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5 тис. м, на ділянках надр (родовищах) в межах території України; у розмірі 16 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 10 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового газу) з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в першому читанні Податковий кодекс 7 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua