Фондовий ринок України, "розігрітий" позитивом з-за кордону, закрився зростанням


Український ринок акцій, "розігрітий" позитивними повідомленнями з-за кордону, другий день поспіль закрився значним зростанням: індекс акцій "Української біржі" (УБ) у п'ятницю зріс на 2,71% - до 2036,11 пункту, обсяг торгів склав 267 036 000 грн; індекс ПФТС підскочив на 3,17% - до 810,85 пункту при сумі операцій 23,840 млн грн.

На думку більшості з опитаних агентством "Інтерфас-Україна" учасників ринку, підтримку українським інвесторам, які грали в цей день на підвищення, зробили дані з ринку праці США.

При цьому інвестиційний консультант інвесткомпанії "Драгон Капітал" Олег Дрижак відзначив, що учасники торгів максимально використовували доступні засоби для купівлі, тож продавці не поспішали задовольняти їхні заявки.

"На внутрішньому фондовому ринку апетит до ризику не знав межі, зростання спостерігалося по широкому спектру акцій", - сказав він.

На цьому тлі експерт виділив значний попит на УБ на акції Алчевського металургійного комбінату (+18,1%), до покупок якого, очевидно, підключилися і спекулянти, і фундаментальні інвестори.

Істотно зросли за день також акції Єнакіївського металургійного заводу (+8,7%), "Донбасенерго" (+6,9%), "Мостобуду" (+6,6%) і "Азовсталі" (+6,6 %).

За словами О.Дрижака, негативне ставлення інвесторів до металургійної галузі з огляду на її слабку виробничу динаміку в цей день залишилося без уваги. На перше місце висунулися ліквідність і технічна перепроданість паперів ГМК, що і спровокувало безпрецедентний попит на акції сектора.

Фахівець департаменту довірчого управління інвестгрупи "Сократ" Антон Левинський, у свою чергу, зазначив, що неймовірне зростання зазначених акцій можна пояснити тільки їх значно недооціненістю і бажанням гравців, які не встигли вскочити в "бичачий локомотив" четверга, заробити на, можливо, останньому ралі в цьому році.

Менше від інших і на менших обсягах зросли акції Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча (+3,6%). Разом з тим О.Дрижак вважає, що інвестори можуть переключитися на цього емітента на наступному тижні, відновивши темпи його капіталізації з "колегами по сектору".

Досить слабо виглядав у п'ятницю банківський сектор, за винятком Укрсоцбанку (+5,57%). Акції Райффайзен Банку Аваль знизилися на 0,05%, тоді як банку "Форум" підвищилися на 0,97%.

Значне зростання вартості спостерігалося також по низьколіквідних акціях вугільних компаній: "Червоноармійська-Західна №1" (+6,53%), Комсомолець Донбасу (+6,9 %).

У "червоній зоні" на УБ закрилися акції "Житомиробленерго" (-0,22%), Сумського НВО ім. Фрунзе (-2,88%), "Луганськтепловозу" (-0,46%) і Дніпровського меткомбінату ім. Дзержинського (-5,69%).

На біржі ПФТС у лідерах зростання в п'ятницю були акції "Азовсталі" (+7,13%), Алчевського меткомбінату (+3,33%) і Укрсоцбанку (+3,17%).

Зниження вартості в цей день продемонстрували лише акції "Луганськтепловозу" (-0,99%) і Маріупольського заводу важкого машинобудування (-0,5%).

За оцінками аналітика інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслава Іванишина, український ринок акцій на поточних позиціях виглядає досить "перегрітим", що при наростанні зовнішнього негативу може викликати фіксацію прибутку на початку наступного тижня.

Крім того, як повідомив А.Левинський, радісний настрій, викликаний заявою ФРС про викуп $600 млрд казначейських зобов'язань, може змінитися розчаруванням від ослаблення долара, що сьогодні і продемонстрували американські фондові майданчики на відкритті торгової сесії.

У той же час, прогноз В.Іванишина на середньострокову перспективу щодо акцій банків і металургійних компаній залишається позитивним.

"Вливання свіжих грошей в американську економіку позитивно позначиться на фондових і сировинних активах по всьому світу", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua