Тріше: Фіскальні правила ЄС не можуть захистити єврозону


Тріше: Фіскальні правила ЄС не можуть захистити єврозону

Президент Європейського Центробанку Жан-Клод Тріше заявив, що нові бюджетно-фінансові правила, які просувають Франція і Німеччина, дуже слабкі, аби захистити єврозону, повідомляє Reuters.

Міністри фінансів ЄС в понеділок домовилися про посилення бюджетних правил блоку для запобігання майбутнім кризам державних боргів, проте угода, досягнута президентом Франції Ніколя Саркозі і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, пом'якшила первинні пропозиції.

Тріше підкреслив, що існує велика різниця між заходами, доречними для окремих країн Європейського союзу, і заходами, що забезпечують стабільність в єврозоні, яка об'єднує 16 країн із єдиною монетарною політикою та інститутами.

ЄЦБ спочатку пропонував майже автоматичне введення санкцій проти країн з великими дефіцитами бюджетів, аж до припинення доступу до європейського фінансування і допомоги.

Пропозиції, схвалені в понеділок, передбачають введення санкцій проти порушників правил, через півроку після відповідного попередження, і більшість держав ЄС можуть заблокувати введення цих санкцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua