Раді пропонують заборонити підвищувати пенсійний вік для жінок


Раді пропонують заборонити підвищувати пенсійний вік для жінок

Депутати Верховної Ради від фракції Блоку Юлії Тимошенко Олександр Сочка і Андрій Павловський і депутат Ради від фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Владимир Вязівський пропонують парламенту ввести мораторій до 1 січня 2030 року на підвищення пенсійного віку для жінок, на підвищення мінімального стажу роботи і страхового стажу.

Про це говориться у законопроекті №7275, зареєстрованому в Раді 21 жовтня.

Зокрема, законопроектом пропонується ввести мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком.

Крім того, проект закону передбачає введення мораторію на підвищення мінімального стажу роботи і мінімального страхового стажу для жінок і чоловіків, необхідних для призначення всіх видів пенсій.

Законопроект також передбачає введення мораторію на зменшення величини оцінки одного року страхового стажу (у відсотках), яка застосовується з 1 жовтня 2008 року при нарахуванні пенсії.

В записці пояснення автори зазначають, що підвищення пенсійного віку, за підрахунками фахівців, матиме незначний ефект - в 2011 році економічний ефект не перевищить 2 мільярди гривень, що складає лише 3% від очікуваного дефіциту Пенсійного фонду.

При цьому депутати підкреслюють, що прийняття цього проекту закону сприятиме встановленню соціальної справедливості у сфері трудових відносин.

Нагадаємо, 22 вересня Рада відхилила два законопроекти, ініційовані депутатами від БЮТ, якими пропонувалося ввести мораторій до 1 січня 2020 року на підвищення пенсійного віку для жінок.

Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua