Держкомстат: Базова інфляція в Україні у вересні прискорилась до 1,5%


Держкомстат: Базова інфляція в Україні у вересні прискорилась до 1,5%

Базова інфляція в Україні у вересні 2010 року прискорилась до 1,5% в порівнянні з 0,6% в серпні, повідомив Державний комітет статистики України.

За його даними, з початку року базова інфляція досягла 5,5%, знов відставши від споживчої інфляції, яка після зростання на 2,9% у вересні досягла 7,4% за підсумками дев'яти місяців.

Уряд України в меморандумі Міжнародному валютному фонду в середині липня спрогнозував, що в 2010 році базова інфляція буде однозначною, тобто до 10%, тоді як споживчі ціни зростуть на 12% багато в чому через підвищення цін на енергоресурси.

У вересні глава Національного банку України Володимир Стельмах заявив, що показник базової інфляції є основним орієнтиром для визначення облікової ставки, яка доки тримається на рівні 7,75%.

Базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих чинників, які мають адміністративний, подієвий, а також сезонний характер. Переважно йдеться про цінову динаміку, яка не враховує зміни цін на продовольство та енергоносії.

Державний комітет статистики України почав розрахунок базової інфляції в 2008 році. У минулому році базова інфляція в Україні склала 14,9%, тоді як споживчі ціни зросли на 12,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua