Банкір: Російські банки в Україні - політичний інструмент Кремля


Банкір: Російські банки в Україні - політичний інструмент Кремля

Російські фінустанови, що працюють на вітчизняному ринку, представляють політичні інтереси Російської Федерації. Таку думку висловив голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник під час онлайн-конференції "Стратегії іноземних банків в Україні в нинішніх реаліях".

"Російські банки активно заходять до України. Вони хочуть і планують впливати на цей ринок. І це очевидно сьогодні. Стовідсотково, їх рухи - це чітко правильно продумана державна політика нашого сусіда. Чого не можна сказати про дії інших банків (іноземного походження). Їх дії - це може бути більше проба ринку або фіксація на даному ринку, ніж державна стратегія", - відзначив банкір.

На думку Колесника, незважаючи на зростаючу активність українських "дочок" російських банків, витіснити з України західні фінустанови їм не вдасться.

"Я не розділяю цю позицію. Західні банки, що прийшли до України, - достатньо потужні, вони теж мають тут інтереси і будуть їх захищати", - підкреслив банкір.

За його словами, "дочірні" банки західних фінансових груп отримують кредити у своїх власників в середньому під 7,5-8,5% річних. "Такі ставки обумовлені тим, що є міждержавні ризики, які всі "материнські" банки розраховують однаково", - відзначив банкір. При цьому він зробив обмовку, що різні фінустанови в рамках своїх стратегій виходу на ринок можуть надавати своїм "дочкам" і дешевший ресурс, а в деяких випадках (через не зовсім хороший стан справ на "материнському" ринку) - і дорожче.

Як прогнозує Колесник, в 2011 р. українські банки активно випускатимуть єврооблігації. "Дохідність буде трохи вища, ніж в державних цінних паперах", - додав фінансист.

За його прогнозом, в 2011 р. інфляція в Україні складе не менше 10%. "Інфляція рухатиметься вниз, і ми можемо наблизитися до 10-процентного порогу. Але навряд чи його переступимо. Всі говорять, що вона буде нижчою. Я тут трохи більше песимістичний", - відзначив банкір.

Кажучи про курсову динаміку, Колесник не виключив коливання в 10-процентному діапазоні. "Абсолютно не виключаю. І ринок говорить, що вони абсолютно можливі. Більшої волатильності не передбачаю", - констатував банкір.

Оцінюючи в цілому економічну ситуацію в країні, голова правління банку "Форум" констатував, що криза закінчилася. "Сьогодні всім, безумовно, живеться трішки гірше, ніж було до кризи. Але точно зрозуміло, що криза минула. Ми чітко розуміємо свою стратегію і утішно буде чути всім, що сьогодні ми вже говоримо про істотне зростання в 2011 р.", - резюмував банкір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua