Москвичі подають до суду на Лужкова


Москвичі подають до суду на Лужкова

Жителі російської столиці вимагають від вже колишнього градоначальника компенсації за збитки, завдані смогом.

На наступний день, після того, як президент Росії Дмитро Медведєв звільнив мера Москви Юрія Лужкова, відразу двоє жителів столиці подали позов проти екс-градоначальника.

Обидва москвича вимагають матеріальної компенсації за шкоду, завдану їх здоров'ю в період з липня по серпень 2010 року. На думку позивачів, вони постійно піддавалися отруєнню чадним газом в Москві, а уряд столиці нічого не робив, аби цьому запобігти.

Жителі столиці вважають, що керівництво міста порушило статтю 42 Конституції РФ, де записано "кожен має право на сприятливе середовище, достовірну інформацію про її стан і на відшкодування збитку, заподіяного його здоров'ю або майну екологічним правопорушенням.

В Конституції також вказано, що кожен має право на відшкодування державою шкоди, заподіяної незаконними діями або бездіяльністю органів влади або посадових осіб.

Позивачі стверджують, що через безвідповідальну роботу уряду міста їх здоров'я серйозно постраждало, що, поза сумнівом, позначиться на тривалості життя. Обидва позивача є пенсіонерами. Причому один з них - інвалід III групи, він хворіє на цукровий діабет.

"Розгляд проходить у Тверському суді, - розповіли представники позивачів.

Серед вимог, які висувають москвичі, - установка кондиціонерів в квартирах за рахунок міста, виплата одноразової допомоги для лікування і реабілітації на суму до 300 тисяч рублів, оплата санаторного лікування в Мінводах.

За словами джерела, в столичних судах найближчим часом чекають збільшення надходжень подібних позовів від городян

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua