ФДМ: Госпсуд Києва визнав недійсними підсумки конкурсу з продажу "Луганськтепловоза"


ФДМ: Госпсуд Києва визнав недійсними підсумки конкурсу з продажу "Луганськтепловоза"

Господарський суд Києва задовольнив позов компанії "Мантар Холдинг Лімітед", визнавши недійсними кілька рішень Фонду державного майна (ФДМ), що стосуються конкурсу з продажу 76% акцій ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз", фактично визнавши недійсними підсумки цього конкурсу. Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі ФДМ, таке рішення суд прийняв 21 вересня.

"Зараз ми чекаємо офіційного рішення суду, якого Фонд поки не має, а потім прийматимемо рішення відносно подальших дій", - зазначили в прес-службі.

Раніше повідомлялося, що "Брянський машинобудівний завод", який входить до структури російського "Трансмашхолдинга", виграв конкурс із приватизації 76,001% акцій ХК "Луганськтепловоз", запропонувавши за пакет 410 млн грн.

Відповідне рішення було затверджене під час відкритого конкурсу у ФДМ України 15 червня 2010 року без зауважень з боку членів конкурсної комісії.

У свою чергу недопущена до конкурсу компанія "Мантар Холдинг Лімітед" звернулась із позовом до Госпсуду Києва, вимагаючи визнати недійсними відразу декілька рішень ФДМ, що стосуються конкурсу, аж до договору купівлі-продажу пакету акцій цього підприємства, укладеного 22 червня 2010 року.

В той же час російська компанія так і не внесла гроші за придбаний пакет, які повинна була перевести частинами протягом двох місяців. Після закінчення терміну ФДМ почав нараховувати пеню, яка на початок вересня вже склала $3,5 млн.

Російська компанія, у свою чергу, пропонує Фонду держмайна взаємозалік, вказуючи, що доручення розглянути цей варіант врегулювання суперечки відомству дав Кабінет міністрів.

Однак Фонд Держмайна 31 серпня надіслав лист покупцеві "Луганськтепловоза" з пропозицією розірвати угоду за загальною згодою. Згідно із позицією ФДМ "Брянський машзавод" має право протягом 20 днів (з моменту отримання повідомлення) заплатити за отримані акції підприємства і внести штрафні санкції за прострочення платежу, інакше договір буде розірваний в однобічному порядку.

Вперше 76% акцій "Луганськтепловоза" було продано "Брянському машзаводу", що входить в структуру російського "Трансмашхолдинга", в 2006 році за 292,5 млн грн. Після цього конкурс був визнаний недійсним, і в 2009 році акції були повернені державі. В той же час гроші за продаж Фонд підприємству не повернув. Після оголошення нового конкурсу 31 березня 2010 року власником знов став "Брянський машзавод", що запропонував за "Луганськтепловоз" 410 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua