ФДМ може розірвати договір з БМЗ про купівлю "Луганськтепловоза" після 19 вересня


ФДМ може розірвати договір з БМЗ про купівлю "Луганськтепловоза" після 19 вересня

Фонд державного майна (ФДМ) України 31 серпня направив офіційне звернення ЗАТ компанія "Брянський машинобудівний завод" (УК БМЗ), що переміг в конкурсі з продажу 76% акцій ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз", з вимогою сплатити протягом 20 днів 494 млн грн., повідомив глава ФДМ Олександр Рябченко на прес-конференції в Києві в середу.

За його словами, переможець конкурсу, окрім 410 млн грн., запропонованих ним за пакет акцій, також повинен сплатити 82 млн грн. штрафних санкцій і 2 млн грн. пені.

У випадку якщо Брянський машзавод не перерахує вказану суму на рахунок ФДМ до 19 вересня, договір буде розірвано, а ФДМ, швидше за все, оголосить повторний конкурс.

"У них є 20 днів, щоб або розірвати договір, або заплатити нам зі штрафними санкціями. Якщо за цей період вони не приймуть це рішення, тоді нам доведеться звертатися до суду і в судовому порядку розривати договір купівлі-продажу "Луганськтепловоза", і тоді виставляти на нову приватизацію", - сказав Рябченко, додавши, що ФДМ при повторній приватизації підніме стартову ціну.

Вын також додав, що ФДМ повинен виплатити УК БМЗ 293 млн грн. заборгованості після відміни результатів конкурсу 2007 року і зробить це, як тільки господарський суд винесе відповідну ухвалу.

Однак Рябченко не виключає, що уряд прийме рішення відняти цей борг від суми повторного конкурсу зі штрафними санкціями (494 млн грн.).

Як повідомлялося раніше, УК БМЗ виграв конкурс з продажу 76% держакцій "Луганськтепловозу", запропонувавши за пакет 410 млн грн. Відповідний договір купівлі-продажу було укладено 29 червня 2010 року.

В червні ж глава ФДМ України Олександр Рябченко заявив, що фонд має намір виплатити компенсацію УК БМЗ з відчуження у нього акцій підприємства виключно в межах запропонованої ним суми. "Ми можемо їм повернути лише ту суму, яку вони платять за підсумками сьогоднішнього конкурсу, тобто 410 млн грн. ($51,8 млн за поточним курсом). Ми не можемо виплачувати їм $58 млн, передбачених рішенням суду, оскільки це заборонено законом", - повідомив він.

До цього ФДМ в 2007 році вже визнавав УК БМЗ переможцем такого ж відкритого конкурсу. Тоді російська компанія заплатила за пакет 292,505 млн грн. при стартовій ціні 292 млн грн. Проте українські ВАТ "Дныпровагонмаш" (основний акціонер - група "ТАС") і ВАТ "Марганецький ГЗК" (контролюється групою "Приват"), не допущені до конкурсу, домоглись судових рішень про недійсність договору купівлі-продажу. У листопаді 2009 року пакет акцій був списаний з рахунку УК БМЗ і повернений на рахунок ФДМ.

"Луганськтепловоз" випускає магістральні і маневрові тепловози, дизель- і електропоїзди, трамваї, поворотні круги, запчастини для залізничного транспорту.

"Трансмашхолдинг" - найбільший в РФ виробник рухомого складу для залізниці і метро. Підприємства ТМХ розташовані в Санкт-Петербурзі, Брянську, Пензі, Московській, Ростовській і Тверськый областях. Об'єм продажів компанії в 2009 році склав 71 млрд рублів. Основними акціонерами The Breakers Investments, за неофіційними даними, є співвласники "Кузбассразрезугля" Іскандер Махмудов і Андрій Бокарєв, структури "ТрансГрупп АС" і ВАТ "Російські залізниці". Блокпакет The Breakers готується придбати французький Alstom.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua