Перший заступник голови КМДА знову заявляє про намір повернути 80% "Київміськбуду" громаді


Перший заступник голови КМДА знову заявляє про намір повернути 80% "Київміськбуду" громаді

Київська влада відстоюватиме інтереси міста і поверне 80% акцій АТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" (Київ) у власність міської общини, заявив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Попов.

"Я б не хотів коментувати правову сторону - це все-таки справа юристів, в цьому випадку правоохоронних органів. Це підприємство повинне належати місту (.). Якщо хтось вважає, що ми не маємо рації, то, будь ласка, хай це доведе", - сказав він.

"Хочу підтвердити те, що ми підемо до кінця, і ми обов'язково відстоїмо інтереси міста Києва", - резюмував свою позицію О.Попов.

Як повідомлялось, Головне управління комунальної власності КМДА 29 липня 2009 року уклало договір з ТОВ Фінансова компанія "Новий регіон" (Київ) про продаж 80% акцій АТ "Холдингова компанія "Київміськбуд".

Генпрокуратура України просить визнати договір недійсним і зобов'язати "Новий регіон", а також реєстраторів "Київміськбуду" - ТОВ "Компанія "Термінал-реєстр" і ТОВ "Адрем" - повернути акції Києву.

Позов було подано 20 серпня 2010 року, Госпсуд Києва взяв його до розгляду, відкрив провадження у справі і призначив розгляд на 16 вересня, а також залучив як третю особу ХК "Київміськбуд".

Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню і захопленню підприємств при уряді України 28 липня доручила перевірити, кому належать акції "Київміськбуду", у зв'язку з інформацією, що з'явилася в ЗМІ, про відчуження Києвом контрольного пакету акцій.

Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) з 6 серпня на виконання розпорядження Генпрокуратури припинила на шість місяців обіг акцій "Київміськбуду". Потім відомство запитало в "Термінал-реєстру" інформацію про операції з акціями холдингової компанії, отримавши інформацію про укладення договорів купівлі-продажу значних пакетів акцій "Київміськбуду" з ФК "Новий регіон". Крім того, ДКЦПФР має намір перевірити компанію "Адрем" у зв'язку з рішенням "Київміськбуду" з 6 серпня передати цій компанії ведення свого реєстру.

ХК "Київміськбуд" створена на базі майна державної комунальної будівельної корпорації "Київміськбуду" в 1994 році шляхом об'єднання в його статутному капіталі контрольних пакетів акцій 28 підприємств та інших активів.

"Новий регіон" отримав п'ятирічну ліцензію ДКЦПФР в серпні 2008 року. Її директором і власником мажоритарної частки є Михайло Піроцький, який очолював також компанію ТОВ "СИСТЕМА-Р", яка була створена в 1996 році за участю дочірніх підприємств холдингу "Київміськбуд" і у свій час вела реєстри підприємств холдингу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua