"Ъ": Видавці й опозиція виступили проти монополізації поштових послуг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Видавці й опозиція виступили проти монополізації поштових послуг

338
Представники Української асоціації видавців періодичної преси, Асоціації незалежних видавців, Українській асоціації директ-маркетингу і Національної спілки журналістів звернулися до міністра транспорту і зв'язку Костянтина Єфименка з вимогою не допустити "встановлення монопольного права національного оператора поштового зв'язку 'Укрпошта' на вкладення листів, рекламних матеріалів, преси в поштові скриньки житлових будинків".
З такою ініціативою Мінтранс виступив 16 липня, розмістивши на своєму сайті законопроект про внесення змін до закону "Про поштовий зв'язок". Зокрема, було запропоновано доповнити ст. 15 закону, в якій перераховано виняткові права національного оператора поштових послуг, таким абзацом: "вкладення в абонентські поштові скриньки адресатів простих листів, бандеролей, періодичних друкованих видань, реклами, інформаційних матеріалів..." У пояснювальній записці до законопроекту автори пояснили свою ініціативу бажанням зберегти доступність послуг поштового зв'язку і забезпечити відповідний рівень якості їх надання.
"Вважаємо, що прийняття закону в запропонованому варіанті призведе до негативних наслідків для України", - йдеться в листі громадських організацій. На думку його авторів, запропоновані зміни в першу чергу спрямовані на усунення конкуренції, що "зробить неможливим розвиток послуги з доставки кореспонденції і преси". "В разі прийняття такої норми будуть закриті близько тисячі кур'єрських служб, що здійснюють доставку і підписку, оскільки вони втратять можливість вкладати кореспонденцію в поштові скриньки", - заявив член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. Крім того, за його словами, монополія на ринку призведе до збільшення вартості послуг з доставки кореспонденції і преси.
Серед іншого автори листа убачають в запропонованих змінах і політичну складову. Вони відзначають, що монопольне право "Укрпошти" на заповнення поштових скриньок є обмеженням свободи слова, бо надасть владі можливість контролювати поширювану через державне підприємство інформацію, у тому числі пропагандистську і агітаційну. "У маленьких населених пунктах листоноша - єдиний зв'язок з цивілізацією. Телебачення на сьогоднішній день перебуває під контролем декількох авторитетних людей країни. Якщо прибрати до рук ще і пошту, то всі канали передачі інформації для 70-80% населення будуть під контролем держави", - відзначив президент Української асоціації директ-маркетингу Валентин Калашник.
Про те, що за допомогою такого нововведення влада намагається обмежити права опозиції напередодні виборів до місцевих рад, заявив народний депутат фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Андрій Парубій. "Персональна розсилка листів вважається одним з найбільш ефективних способів пропаганди. Не випадково використовуються, наприклад, поздоровлення громадян з Новим роком і іншими святами, - сказав він. - І тому, звичайно ж, монополія на цю послугу в руках влади - це можливість для її представників за державні кошти вести агітацію і обмеження використання даного ресурсу опозицією".
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас