Корпоративних облігацій поки не буде — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Корпоративних облігацій поки не буде

Фондовий ринок
233
Нових емісій немає, а старі - дуже поганої якості. Затишшя триватиме ще мінімум доти, доки ринок не проковтне ПДВ-ОВДП і не вирішиться проблема дефолтів. За словами голови ради директорів ІК "Інвестиційний капітал Україна" Валерії Гонтаревої, внутрішніх корпоративних облігацій на ринку просто немає.
Останні публічні випуски були на початку 2008 р., а після цього, в основному, було або погашення або реструктуризація, або дефолт.
З цією точкою зору згодні інші експерти. "Ринок корпоративного боргу зараз практично мертвий: якісних паперів вже фактично не залишилося, а нові випуски лише готуються", - розповіла виконавчий директор КУА "Спарта" Оксана Мовчан.
Директор з управління активами ТОВ КУА "ІТТ-Менеджмент" Віктор Федоров зазначив, що ринок корпоративних облігацій продовжує переживати реструктуризації, у тому числі повторні, а попит зосереджений на окремих емітентах з бездоганною платіжною репутацією.
Експерт описав ще два сегменти боргових паперів. "Ринок ОВДП, як Ленін - "живіший усіх живих". Він ліквідний, великий, з великою кількістю всіляких інвесторів. Ринок муніципальних паперів практично мертвий, але в АРК і містах-мільйонниках існують плани нових розміщень, які при нормальних ставках здатні зацікавити інвесторів і на початок наступного року реанімувати вторинний ринок", - описав Федоров.
З його оцінкою згодна провідний фахівець з інвестиційного консалтингу компанії Foyil Securities Ольга Мальцева. "В даний час на ринку облігацій України основна увага зосереджена на ОВДП, прибутковість до погашення яких варіюється в діапазоні 10-13%", - підкреслила вона.
Якби в таких умовах стався випуск нових якісних облігацій, їх би охоче купували. Ключова умова - репутація клієнта. "Емітенти, які добре зарекомендували себе під час кризи, можуть вже замислюватися над випуском нових публічних інструментів", - зазначила Гонтарєва.
"Ринок однозначно відчуває дефіцит якісних інструментів. Альтернатив вкладам в ОВДП практично немає, а тому, на наш погляд, якийсь новий якісний інструмент матиме колосальний попит", - розповів керівник активами КУА Parex Asset Management Ukraine Олексій Дударенко.
Уже в найближчому майбутньому нові папери з'являться. "З активною появою нових емітентів, чим будуть ознаменований кінець 2010 р. і початок 2011 р., інтерес фондів до облігацій зростатиме, оскільки відновлюватимуться й інвестиційні потоки, які примушуватимуть фонди шукати цікавих інвестиційних можливостей", - вважає Мовчан.
Втім, далеко не всі на ринку налаштовані так оптимістично. "Час корпоративних облігацій ще не настав. Ми раніше оцінювали зростання інтересу до облігацій в другій половині року, при цьому немає сигналів до зміни наших оцінок в даному напрямі. Ринок капіталу дуже слабкий і неліквідний, він додатково підірваний бюджетною кризою у ЄС", - зазначив керівник аналітичного департаменту ІГА "ТАСК" Андрій Шевчишин.
"Тільки не в корпоративному сегменті. Альтернативи ОВДП я не бачу", - солідарний з ним генеральний директор Concorde Asset Management Григорій Пелех.
Що стосується найближчого майбутнього, ринок корпоративних облігацій не відродиться. "Зараз весь ринок завмер в очікуванні ПДВ-облігацій з очікуваннями із прибутковості на рівні 19-20%. Тому доки державний борг знаходитиметься на такому рівні, першокласного корпоративного емітента на ринку ми не побачимо", - вважає Гонтарєва.
Експерт назвала ще одну перешкоду для відродження ринку - неврегульовану ситуацію з дефолтами. За її словами, на ринку є близько десять емітентів, які принципово не платять із своїх паперів, хоча зберегли бізнес і навіть розширюють його. Зате найближчим часом на вторинному ринку може статися підвищення прибутковості. Воно буде викликане тим, що нерезиденти масово розпродають ОВДП, котрі є у них. Частина грошей залишається в країні для покупки ПДВ-ОВДП, проте інша частина виводиться.
Виведення капіталу може призвести до того, що кількість потенційних покупців ПДВ-ОВДП може зменшитися. Випуск передбачається в об'ємі 20 млрд. грн., а банки здатні купити папери лише на 10 млрд. грн..- такий обсяг їх вільної ліквідності. Вони зможуть купувати більше лише в разі, якщо НБУ погодиться видавати рефінансування під ці папери.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас