Президент Чехії: Єдина європейська валюта стала однією з першопричин фінансової кризи в Греції


Президент Чехії: Єдина європейська валюта стала однією з першопричин фінансової кризи в Греції

Європейська інтеграційна політика "зазнала краху". Як повідомляє ІТАР-ТАРС, таку точку зору сьогодні висловив президент Чехії Вацлав Клаус, виступаючи в Університеті Гумбольдта в Берліні.

Розширення Євросоюзу принесло громадянам замість більшої свободи і добробуту "регламентованість і уніфікацію". В зв'язку з цим, за словами глави чеської держави, ЄС пора "почати період серйозного самоаналізу і роздумів".

В той же час Клаус піддав критиці єдину європейську валюту, яка, на його думку, є однією з першопричин фінансової кризи в Греції. "Без євро Афіни могли б знецінити національну валюту і таким чином вирішити проблему виходу з кризи. Але зараз це неможливо, - сказав президент Чехії. - Тому зараз країни зони євро повинні взяти на себе відповідальність. Тепер Грецію треба фінансувати ззовні".

При цьому чеський лідер висловився проти ідеї розширення повноважень Брюсселя з метою вирівнювання умов життя в країнах ЄС. "Я не хочу мати батьківщину всіх європейців, організовану зверху", - заявив він. Більше того, державам варто повернути собі частину повноважень і прав, переданих Брюсселю, бо "громадянство не може виникати на континентальному рівні, а лише в рамках держав", вважає Клаус.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua