Литвицький: курсові коливання гривні у 2010 р. не перевищать амплітуди 2009 р.


Литвицький: курсові коливання гривні у 2010 р. не перевищать амплітуди 2009 р.

Курсові коливання гривні в 2010 році можуть зберегтися в рамках амплітуди змін курсу, зафіксованої в 2009 році, вважає радник глави Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.

"Є перспективи тримати його (курс гривні) на рівні коливань не більш, ніж торік", - сказав він на прес-конференції в четвер.

При цьому, за словами Литвицького, зростання економічної активності і поліпшення ситуації з платіжним балансом доки створюють об'єктивні передумови для подальшого посилення гривні.

"НБУ разом з урядом прагнутиме проводити таку тактику в другому кварталі, аби коливання курсу були не більші, ніж в першому кварталі", - додав він.

Радник глави НБУ також повідомив, що валютні надходження до країни в березні зросли в порівнянні з лютим на 11%, тоді як попит на валюту зменшився на 8%.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку за перший квартал поточного року зміцнився на 0,7% до 7,9230 грн/$1, з 7,975 грн/$1. У 2009 році курс гривні зміцнився на 0,9%, з 8,05 грн/$1).

Разом з тим, в аналітичній записці, наданій журналістам в ході прес-конференції, В.Литвицький відзначає доцільність сприяння зміцненню гривні до 7,8 грн/$.

"Рекомендую (керівництву НБУ) залишити облікову ставку на поточному рівні. Сприяти помірному (до 7,8 грн/$) посиленню обмінного курсу", - говориться в документі.

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко в березні повідомляв, що уряд чекає збереження курсу в 2010 році на рівні 8,0 грн/$1.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua