"Укртатнафта" продовжує відвантажувати "сурогатний" бензин


"Укртатнафта" продовжує відвантажувати "сурогатний" бензин

Кременчуцький НПЗ (ЗАТ "Укртатнафта", Полтавська область) в січні 2010 року відвантажив споживачам 24,35 тисяч тонн компонентів автомобільних бензинів КБ-92 і КБ-95, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело на ринку із посиланням на дані "Укрзалізниці".

Зазначається, що "Укртатнафта" відвантажила 20,24 тисяч тонн компонентів бензинів КБ-92, а також 4,11 тисяч тонн КБ-95. За його даними, в 2009 році завод відвантажив по залізниці 123,09 тисяч тонн даної продукції.

"Укртатнафта" почала виробництво компонентів автобензинів в жовтні 2009 року на основі технічних умов, розроблених для випуску некондиційної продукції на НПЗ "Галичина" (м. Дрогобич). За висновком Інституту споживчих експертиз (м. Київ): КБ-92 і КБ-95 мають серйозні відхилення із низки найважливіших експлуатаційних параметрів, ключовими з яких є знижене октанове число, підвищена частка сірки (у 4-5 разів вище за нормативи), незбалансований фракційний склад і втричі збільшені показники кислотності.

За словами директора інституту Юрія Чернобривца, використання бензинів такої якості веде до прискореного руйнування деталей і збільшує інтенсивність корозії поверхні металів двигуна і його випускної системи, підвищує ризики виникнення порушень в роботі двигуна, пов'язаних з утворенням парових пробок, збільшує втрати палива на випар, знижує характеристики потужності двигуна.

Компоненти шкодять не лише машинам і екології, але і держбюджету, оскільки обкладаються ставкою акцизу 20 євро за тонну, тоді як товарні бензини - 110 євро за тонну.

23 грудня 2009 року Кабінет міністрів прийняв постанову, якою анулював дію технічних умов на випуск компонентів бензину. Проте постанова до цих пір не підписана прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Укртатнафта
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua