Медвєдєв виклав Лукашенку умови постачання російської нафти


Медвєдєв виклав Лукашенку умови постачання російської нафти

Президент РФ Дмитро Медвєдєв виклав у листі від 13 січня президенту Білорусі Олександру Лукашенкові умови постачання російської нафти, повідомила прес-служба Кремля.

Нагадаємо, раніше Лукашенко написав листа президентові Росії Дмитру Медвєдєву, в якому виклав "позиції білоруської сторони" щодо умов постачань російської нафти в країну. На сайті президента Білорусі також відзначалося, що ще на початку грудня 2009 року президентами двох країн була досягнута домовленість, що протягом перших двох-трьох місяців 2010 року нафта поставлятиметься в Білорусь безмитно, а сторони тим часом погодять умови подальшого постачання нафти. "Згодом Російська Федерація фактично відмовилася від вироблених домовленостей", - зазначається на сайті Лукашенка.

Термін договору про постачання нафти в Білорусь завершився наприкінці 2009 року, проте сторони поки не змогли домовитися про умови нового контракту. В результаті нафта в Білорусь в 2010 році поставляється без письмової угоди.

Білорусь, нагадаємо, хоче зберегти колишні нафтові пільгові мита, при яких оплачувала лише третину від російського експортного тарифу. Росія згодна поставити для внутрішніх потреб Білорусі близько 6 млн. тонн взагалі безмитно, проте наполягає на стовідсотковій оплаті мита за решту - 14,5 млн. тонн, які прямують на експорт після переробки на білоруських НПЗ.

Білорусь щороку закуповує в Росії трохи більше 20 млн. тонн нафти для своїх потреб, ще близько 60 млн. тонн російської нафти транспортується транзитом по території Білорусі в Європу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua