Іспанія має намір вивести ЄС з кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іспанія має намір вивести ЄС з кризи

473
Іспанія, до якої на півроку перейшло головування в Європейському союзі, оголосила головну мету - подолання економічної кризи. "Пожвавлення економічної кон'юнктури є нашим головним завданням", - заявив у відеозверненні глава іспанського уряду Хосе Луїс Родрігес Сапатеро. "Мета полягає в тому, аби зробити економіку Європи продуктивнішою, інноваційною і здатною протистояти кризам. При цьому особлива увага приділятиметься проблемам простих громадян і дотриманню прав трудящих", - наводить агентство dpa слова Сапатеро.
Німецький телеканал n-tv нагадує, що головування Іспанії в ЄС проходить за правилами Лісабонського договору, що набрав чинності, і тим самим відкриє нову еру в історії союзу. Головну роль в керівних органах віднині відіграватиме президент Європейської ради Херман ван Ромпей. Зокрема, він готуватиме і проводитиме зустрічі ЄС на вищому рівні. Іспанія, на відміну від колишніх головувань, не представлятиме загальну зовнішню політику 27 країни-членів Євросоюзу. Ці функції візьме на себе верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон.
У вітальному посланні на адресу Іспанії з нагоди її головування в Євросоюзі ван Ромпей висловив упевненість, що нові керівні структури працюватимуть ефективно. "Я маю намір тісно співробітничати з іспанським урядом", - підкреслив ван Ромпей. Інформагентства нагадують, що Іспанія до нинішнього головування вже тричі виконувала ці обов'язки - в 1989, 1995 і 2002 роках.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас