Понад 60 українських банків виставлено на продаж — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Понад 60 українських банків виставлено на продаж

Фондовий ринок
9291
Зараз в Україні на продаж виставлено понад 60 банків, повідомила тижневику “Коментарі:” аналітик ФК "Фактор" Наталія Щербатюк.
Зокрема, видання відзначає, що 2009 рік не приніс сплеску активності на ринок M&A (злиття і поглинання) в банківському секторі. Кількість і суми угод в цьому сегменті, які стабільно зростали в попередні роки, різко впали. Якщо в 2007 році було зафіксовано 13 угод на купівлю банків на суму 4,3 млрд. дол., то в 2009 році сталися дві помітні події. Російський “Внєшекономбанк” придбав 75% акцій “Промінвестбанку” (1,3 млрд. грн.), Європейський банк реконструкції і розвитку і німецький банк розвитку KFW викупили 30% акцій харківського “Мегабанку”.
Крім того, декілька проблемних банків викупили українські інвестори. Наприклад, бізнесмен Андрій Оністрат придбав 48,3% акцій банку "Національний кредит". Суму цієї угоди експерти оцінили в 2,5-3 млн. грн. За неофіційною інформацією, до середини листопада Оністрат вже володів близько 95% акцій банку, докуповував ще 47% акцій через пов'язаних з ним осіб.
Проте в 2010 році кількість угод з продажу банків може вирости, відзначає тижневик. "Зараз на продаж виставлено понад 60 банків, серед них є й середні і великі, але велика частина - дрібні кредитні установи. Процес купівлі-продажу банків активно відбуватиметься впродовж всього 2010 року", - прогнозує Наталія Щербатюк, аналітик ФК "Фактор". З одного боку, власники фінустанов, що протверезіли, вже не гнатимуться за прибутком, реально оцінюючи вартість активів. З іншого, в багатьох з них не буде іншого виходу, оскільки вони не зможуть зібрати грошей, необхідних для підтримки своїх дітищ. Зокрема, за оцінками міжнародного рейтингового агентства Fitch, зараз українським банкам необхідна додаткова капіталізація в розмірі близько 100 млрд. грн. Така сума має дозволити їм покрити збитки від формування резервів і списання безнадійних боргів.
В ролі покупців банків наступного року виступатимуть в першу чергу українські інвестори, прогнозують "Коментарі:". "На офшорних рахунках осіло близько 14 млрд. дол. Охочих вкласти ці гроші в бізнес - вдосталь. Придбання банку за невисоку ціну розглядається як вигідне вкладення. Серед потенційних покупців українських банків будуть і російські інвестори", - пояснює Щербатюк. Переважатимуть угоди з консолідації українських банків. Менш стійкі фінустанови будуть змушені зливатися з сильними гравцями, щоб уникнути державного втручання у вигляді тимчасової адміністрації НБУ і подальшої рекапіталізації з боку держави. Про плани щодо злиття заявив “Укрінбанк”, який має намір об'єднатися з кременчуцьким “АвтоКрАЗбанком” і ще однією кредитною установою, назва якої поки не розголошується. Національний банк також підштовхує підопічних до злиття.
Проект змін до "Положення про особливості реорганізації банків за рішенням його власників", оприлюднений на початку грудня, максимально спрощує процедуру злиття банків, знижуючи вимоги до їх статутного капіталу. Зокрема, регулятор планує скасувати норму про те, що сума статутних капіталів банків, які реорганізуються, має дорівнювати сумі капіталів банків-правонаступників, але не менше 10 млн. євро.
Інтерес серйозних західних інвесторів до українського банківського сектора може активізуватися в кінці 2010 - початку 2011 року.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас