Покращення ситуації на фінринках дозволяє ЄЦБ згорнути низку стимулюючих заходів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Покращення ситуації на фінринках дозволяє ЄЦБ згорнути низку стимулюючих заходів

180
Ситуація на фінансових ринках покращилася достатньо для того, щоб дозволити Європейському центральному банку (ЄЦБ) згорнути низку екстрених заходів, яких вживали під час кризи, вважають в ЄЦБ.
"ЄЦБ очікує, що економіка єврозони буде рости помірними темпами в 2010 році, визнаючи, що процес її відновлення буде нерівним, і прогноз для економіки залишається невизначеним", - цитує повідомлення Європейського ЦБ агентство Bloomberg.
Це повідомлення повторює слова президента банку Жан-Клода Тріше, що пролунали на прес-конференції за підсумками засідання ЄЦБ 3 грудня. Центробанк єврозони тоді оголосив про зміну умов останньої операції рефінансування банків строком на 12 місяців, а також про плани завершення програми кредитування банків строком на 6 місяців у березні наступного року.
Згідно із середнім прогнозом аналітиків, опитаних Bloomberg, ЄЦБ підвищить базову процентну ставку з поточного рівня 1% річних у третьому кварталі 2010 року.
"Поточний рівень ставок відповідає ситуації в єврозоні, і коливання споживчих цін, як очікується, будуть стриманими в недалекому майбутньому", - відзначається в повідомленні ЄЦБ.
Член виконавчої ради ЄЦБ і голова ЦБ Люксембургу Ів Мерш під час прес-конференції в Люксембургу в четвер заявив, що "Європейський ЦБ уже розкрив перші кроки, спрямовані на згортання стимулюючих заходів".
"Це перший набір дій на період до кінця першого кварталу наступного року. Коли прийде час, ми також сповістимо про наступний пакет заходів", - відзначив він.
Говорячи про ситуацію в Греції, І.Мерш назвав зниження рейтингу цієї країни "хвилюючим сигналом".
"Однак, як казав Тріше, грецькі регулятори повністю усвідомлюють ситуацію, що склалася, і ми впевнені, що вони вживатимуть необхідних заходів", - відзначив І.Мерш.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас