Президент Туркменістану має намір домогтись від Москви збільшення імпорту газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Президент Туркменістану має намір домогтись від Москви збільшення імпорту газу

336
Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов прибуває з візитом до Москви для переговорів з метою домогтись від Росії збільшення імпорту туркменського газу. "Президент Туркменістану здійснить робочий візит до Москви на запрошення російського президента, аби обговорити питання співпраці у сфері енергетики", - повідомило державне телебачення Туркменістану.
Агентство AFP зазначає, що переговори Бердимухаммедова і Медведєва відбудуться на тлі зусиль Туркменістану відновити експорт газу до Росії в повному обсязі після того, як в квітні в результаті вибуху на туркменському газопроводі експорт блакитного палива до Росії з Туркменістану практично припинився.
Ашгабад звинуватив Росію в тому, що вона різко зменшила обсяг туркменського газу в трубопроводі, внаслідок чого газопровід вибухнув. Це дозволило Росії різко зменшити імпорт туркменського газу в період падіння попиту в Європі. А Туркменістан в результаті втратив щомісячних доходів у розмірі майже одного мільярда доларів. Намагаючись залагодити конфлікт, Медведєв зустрічався з Бердимухаммедовим в Туркменістані 12-13 вересня.
Прес-секретар президента Росії Наталя Тімакова в жовтні заявила, що "політична угода" про відновлення постачань туркменського газу вже укладена, проте самі постачання ще не відновилися.
Проте газета "Ведомости" на цьому тижні повідомила, що "Газпром" має намір різко зменшити імпорт туркменського газу, аби заощадити гроші. Посилаючись на джерела, близькі до російського концерну, газета повідомляє, що "Газпром" планує з 2010 до 2012 року купувати в Туркменістані лише 10,5 млрд кубометрів газу на рік. Раніше ці закупівлі складали майже 40 млрд кубометрів на рік.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас