Експерт: Курс долара буде коливатись в межах 8-8,1 грн за долар — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Курс долара буде коливатись в межах 8-8,1 грн за долар

Валюта
1766
Курс долара на безготівковому ринку в перший тиждень зими коливатиметься в межах 8 - 8,1 гривень за долар, прогнозує Антон Стадник, заступник начальника казначейського управління ПУМБ
"Можна передбачити, що коридор наступного тижня на безготівковому ринку буде позначений показниками 8-8,1 гривень за долар. Думаю, що основні операції проходитимуть саме в цьому діапазоні, тому що можна чекати активізації клієнтів, які хочуть "перелити" свої доларові кредити в гривневі", - заявив Стадник.
На думку експерта, ринок 30 листопада - 4 грудня навряд чи опуститься нижче за 7,9 гривень за долар, повідомляє maanimo.com. Крім того, НБУ утримуватиме його від різких коливань. "Хоча, безумовно, багато учасників ринку схиляються до того, що надалі міжбанк все ж зростати буде".
25 листопада ринок впритул наблизився до рівня 8 гривень за долар, і перед багатьма учасниками ринку стояло питання, чи зможе він здолати цю позначку. В четвер показник 8 гривень за долар був пробитий, основні операції проходили в коридорі 7,95 - 7,98 гривень за долар.
"Варто зазначити ще один чинник, який вплинув на це падіння курсу долара, - це вихідні у День дяки в США. Котирування міжбанківського ринку практично порівнялися з офіційним курсом НБУ, і ринок чекав від регулятора, чи буде він робити якісь дії для корекції курсу. І дійсно, вчора в обід НБУ вийшов на ринок для покупки надлишку валюти по 7,98 гривень за долар без будь-яких обмежень", - сказав Стадник.
Банкір вказує на те, що Нацбанк зараз зв'язує вільну гривневу масу, блокуючи можливості банків купувати валюту і створюючи, таким чином, на ринку попит. Всі ці події зробили значний вплив на зниження курсу долара, говорить експерт.
До 5 грудня Україні необхідно розрахуватися за російський газ. Якщо НБУ продасть валюту для розрахунку безпосередньо НАК "Нафтогаз", без виходу на ринок, зрозуміло, це не знайде віддзеркалення в ринковій ситуації, вважає Стадник.
"А якщо НАК здійснюватиме свою покупку на ринку, то, природно, курс долара зростатиме, тому як сума цієї покупки непорівнянна з обсягом міжбанку в даний момент. Можна чекати коливань міжбанківського курсу в межах 20 копійок", - вважає аналітик.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас