Інвестори віддають перевагу класиці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестори віддають перевагу класиці

Фондовий ринок
1320
Обсяги інвестицій вже перевищили докризові показники.
Інституційні та приватні інвестори вкладають все більше коштів в товарно-сировинні активи - в контракти на постачання нафти, золота, алюмінію, зерна, бавовни або навіть концентрату апельсинового соку. Ці фінансові інструменти вважаються надійнішими в порівнянні з дериватами, забезпеченими пулом іпотечних застав або іншими складними фінансовими інструментами.
Barclays Capital зазначає, що до середини листопада сукупні вливання інвесторів в активи сировинної групи досягли вже близько $55 млрд., тоді як попередній максимум докризового 2006 р. становив $51 млрд. Аналітики прогнозують, що за підсумками 2009 р. обсяг інвестицій в світові товарні ринки може досягти рекордного показника $60 млрд. Всього до кінця 2009 р. в учасників ринку накопичиться активів на суму $230-240 млрд.
Рекордному припливу грошових коштів в товарні ринки сприяла надзвичайна перепроданість товарно-сировинних ресурсів через побоювання глибокої рецесії в світовій економіці, а також формування Китаєм стратегічних запасів. До масового хеджування ризиків серед інвесторів за рахунок товарів також призвела невизначеність в американській економіці і різке ослаблення долара США.
Інвестиції в товарно-сировинні активи стали вельми прибутковими у зв'язку з істотним зростанням їх вартості. Так, індекс S&P GSCI, що відстежує зміни в ціні 24 активів сировинної групи, розроблений фахівцями з американського банку Goldman Sachs і рейтингового агентства S&P, збільшився з початку року на 43%.
За даними Barclays Capital, з 18 листопада 2008 р. по 18 листопада 2009 р. вартість цукру збільшилася на 95,8%, а срібла - на 92,1%. За цей період різко збільшилися ціни на мідь (83,5%), цинк (82,9%), паладій (74,8%), бавовну (74%) і платину (73,8%). Трохи повільніше останні 12 місяців зростала вартість нікелю (60,1%), золота (55,5%), сирої нафти (46,4%) і какао (45,9%).
Вартість золота з початку року зросла на 32%. В понеділок світові ціни на золото зафіксували новий рекорд. На торгах в Лондоні тройська унція золота подорожчала до $1174. За даними World Gold Council (WGC), одним з чинників зростання ціни став інвестиційний попит як з боку приватних, так і з боку інституційних інвесторів.
"Під кінець року вартість золота обов'язково перевищить рівень $1200 за тройську унцію. У 2010 р. кон'юнктура ринку лише покращиться, і мені здається, що під кінець року ми станемо свідками того, що золото проб'є рівень $2000 і підніметься ще вище", - упевнений аналітик GoldForecaster.com Джуліан Філліпс.
Експерти нагадують, що золото є найкращим захистом від зниження вартості грошей взагалі і доларів США зокрема. На їхню думку, високий потенціал зростання мають також активи сільськогосподарського сектора і газ. При цьому експерти зазначають, що інвестиції в промислову сировину і сільськогосподарські товари мають специфічні ризики, пов'язані з балансом попиту і пропозиції, тоді як зростання за рахунок монетарної складової може бути нівельовано слабкістю реального попиту або надлишковими запасами товару.
Також зростають вкладення інвесторів в боргові облігації корпорацій США. Згідно з підрахунками аналітиків агентства Bloomberg, загальна сума, отримана в 2009 р. від продажу корпоративних облігацій компаніями-позичальниками в США, склала рекордні $1,171 трлн. Ця цифра перевищила навіть докризові показники. Попередній рекорд випусків корпоративних облігацій був встановлений в 2007 р., коли їх було продано на $1,167 трлн. На тлі поступового виходу світової економіки з рецесії борговий ринок різко пожвавився цього року, тоді як після історичного банкрутства Lehman Brothers у вересні 2008 р. він практично закрився.
Директор зі стратегій вкладень в інструменти з фіксованою прибутковістю компанії Knight Libertas LLC Брайан Йелвінгтон говорить, що багатьом компаніям у зв'язку з кризою ліквідності довелося переглянути свою залежність від короткострокового фондування. Пан Йелвінгтон пояснює бурхливу активність на ринку боргових зобов'язань тим, що вартість позикових коштів в США в даний час перебуває на історично низьких рівнях після того, як Федеральна резервна система (ФРС) США в 2008 р. зменшила базову ставку до 0-0,25%.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас