Зниження цін на зріджений газ за тиждень становить до 20% після втручання АМКУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зниження цін на зріджений газ за тиждень становить до 20% після втручання АМКУ

Енергетика
607
Ціни на зріджений газ після порушення Антимонопольним комітетом України (АМКУ) справ відносно семи операторів ринку знизилися, при цьому максимальне зниження становило близько 20% за тиждень, повідомив виконуючий обов'язки глави АМКУ Олександр Мельниченко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.
За його словами, відомство має намір врахувати цей факт при визначенні розміру штрафів за порушення.
Як повідомлялося, АМКУ 12 листопада порушив справи відносно ВАТ "Укрнафта", ДК "Укргазвидобування", ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ), ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" (Київ), ЗАТ "ЛІНИК" (Луганська обл.)", "Нафтохімік Прикарпаття" (Івано-Франківська обл.) і НПК "Галичина" (Львівська обл.). Приводом для розслідування на ринку зрідженого газу стало різке подорожчання цього виду палива. Так, в жовтні - початку листопада поточного року ціна продажу зрідженого газу на аукціонах піднялася на 72% - до 8 тис. грн/тонна. В той же час світові ціни зросли на 12%, що в перерахунку за курсом гривні до долара становило близько 5,3 тис. грн/тонна. У результаті в роздробі зріджений газ подорожчав на 60%.
Крім того, говорячи про порушення на фармацевтичному ринку у зв'язку з епідемією грипу і ГРВІ впродовж першої декади листопада, Мельниченко повідомив, що АМКУ провів 259 перевірок і за їх результатами порушено 88 справ про невиконання конкурентного законодавства і щодо 11 справ прийнято рішення.
Зокрема, за даними в.о. глави АМКУ, до відповідальності у вигляді штрафів притягнено ДЦ "ЦАС", ТОВ "Крим Фармація", ТОВ "Виробничо-комерційну фірму "Блік", фармфірму "Форма" (всі АРК), ТОВ "Фра-М" (Донецька обл.), ТОВ "Остер" (Вінницька обл.) ТОВ "Багофарм" і ТОВ "Актив-Ф" (обидва Івано-Франківська обл.).
Крім того, повідомив Мельниченко, АМКУ порушив дев'ять справ відносно торговельних мереж і оптових постачальників у зв'язку з підвищенням ними цін на часник і лимони і надав 103 вимоги знизити ціни на них до економічно обґрунтованого рівня.
"Події останніх місяців на соціально важливих ринках свідчать про те, що окремі недобросовісні підприємці розраховують на нездатність держави захистити економічну конкуренцію в умовах політичної конкуренції, що загострилася. Від імені АМКУ і від свого імені заявляю: такі очікування марні", - сказав Мельниченко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас