Тігіпко: Якщо ми не приватизуємо ГТС, її відберуть за борги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тігіпко: Якщо ми не приватизуємо ГТС, її відберуть за борги

1144
Росія прагне зафіксувати вигідні їй умови контракту між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" на міждержавному рівні, які дозволять їй у майбутньому заявити про свої права на українську газотранспортну систему, вважає кандидат в президенти України Сергій Тігіпко.
Так С.Тігіпко прокоментував російський проект нової газової угоди, що з'явився в ЗМІ, між Україною і Росією, повідомляє його прес-служба в п'ятницю.
Цей документ гарантує недоторканність власності РФ на території України, зокрема об'єктів ГТС. При цьому проект угоди терміном до 2031 року передбачає добровільну відмову України від імунітету стосовно своєї власності. Всі міждержавні договори щодо газу з моменту набуття чинності вказаного документа припиняють свою дію.
"По суті, цей проект допускає можливість передачі української газотранспортної системи Росії. Адже статус міжнародних угод - вищий від національного законодавства. Величезні штрафні санкції за недобір газу можуть служити вагомою підставою для "Газпрому" претендувати на українську трубу. Я підтримаю прозору приватизацію газотранспортної системи і спільне з Росією і Європою управління нею, але в жодному випадку не захоплення труби", - відзначив політик.
Крім того, ліквідація існуючих міжурядових угод позбавить Україну останніх аргументів на користь перегляду невигідних країні газових контрактів. "Російський проект договору не може служити навіть вихідною точкою майбутніх переговорів", - заявив С.Тігіпко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас