США продовжили запроваджені 1979 р. економічні санкції відносно Ірану — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США продовжили запроваджені 1979 р. економічні санкції відносно Ірану

251
США продовжили дію економічних санкцій відносно Ірану, запроваджених в 1979 р., повідомляє Бі-бі-сі. Це рішення є технічним: щороку президент США подовжує дію цього документа. Проте в нинішньому році продовження нормативного документа збіглося з відмовою Тегерану направити свій уран для збагачення до Росії, на чому наполягали США та деякі інші держави.
США ввели санкції відносно Ірану 14 листопада 1979 р. Це було зроблено після ісламської революції, що відбулась в Ірані, і захоплення 4 листопада 1979 р. в заручники в Тегерані співробітників американського посольства. Тоді 63 дипломати США і троє цивільних осіб були затримані урядом Ісламської республіки. Американське керівництво спробувало вирішити конфлікт силоміць, провівши військову операцію "Орлиний кіготь". Проте вона закінчилася провалом: заручники звільнені не були, крім того загинуло 8 американських льотчиків, 5 військових вертольотів опинилися в руках персів.
Між США та Іраном 19 січня 1981 р. за посередництва уряду Алжиру були підписані так звані Алжирські угоди, після яких заручники і були звільнені. Вони провели у полоні 444 дні. Угоди передбачали також декілька принципів для налагодження відносин США та Ірану. Зокрема, США пообіцяли не втручатися у внутрішні справи Ірану, зняти торговельні санкції, "розморозити" заблоковані банківські рахунки.
Іран у свою чергу, обіцяв виплатити зовнішній борг перед США. Вашингтон вважає, що Тегеран не виконує ці угоди, а також розробляє ядерну програму, котра загрожує миру. Дипвідносини між Вашингтоном і Тегераном досі не встановлено. Крім того, відносно Ірану діють міжнародні санкції.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас