НБУ підтверджує підготовку до можливої реструктуризації зобов'язань по рефінансуванню низки банків


НБУ підтверджує підготовку до можливої реструктуризації зобов'язань по рефінансуванню низки банків

Національний банк України готує постанову про можливу реструктуризацію зобов’язань за кредитами рефінансування, наданими Нацбанком низці банків. Цей факт "Дзеркалу тижня" підтвердив виконавчий директор - директор дирекції з банківського регулювання і нагляду НБУ Василь Пасічник.

Він уточнив, що до числа першочерговиків, зобов’язання яких перед НБУ можуть підлягати реструктуризації, потрапляють банки, що "мають відношення до рекапіталізації" (Укргазбанк, "Родовід", "Київ", а також "Надра", Укрпромбанк і "Фінанси та Кредит").

"На другому етапі ми прорахуємо наші можливості, зокрема й щодо приросту грошової маси, і приймемо рішення стосовно інших банків", - уточнив він.

Пасічник також повідомив про те, що доля Укрпромбанку остаточно ще не вирішена.

Він підтвердив, що НБУ виступив з пропозицією про переведення в Ощадбанк вкладників Укрпромбанку в разі відмови від рекапіталізації останнього. При цьому Нацбанк готовий монетизувати ОВДП, що випускаються для покриття відповідних держзобов’язань.

Пасічник запевнив, що переведення вкладників не обов’язково означатиме ліквідацію Укрпромбанку.

"Очистивши його баланс, ми одержимо дуже привабливу для купівлі установу з дуже розгалуженою філіальною мережею і чудовою матеріальною базою. Вважаю, що інвестор для такої структури обов’язково знайдеться", - відзначив він.

За його словами, навіть до дрібніших банків потенційні покупці виявляють доволі серйозний інтерес. "У двох випадках (банки "Національний кредит" і "Арма") вже змінилися власники, і найближчим часом, я гадаю, ми виведемо звідти тимчасові адміністрації", - повідомив він.

Василь Пасічник також пояснив, чому не використовується схема повернення депозитів через кредитування Нацбанком Фонду гарантування внесків фізосіб.

"Активи ФГВФО становлять нині трохи більше 4,5 млрд. грн., тоді як зобов’язання Укрпромбанку перед вкладниками - близько 6,8 млрд. грн. Проста арифметика показує, що для покриття цих зобов’язань і забезпечення мінімальної ліквідності фонду знадобиться кредит НБУ як мінімум на кілька мільярдів. Цей кредит доведеться обслуговувати, під нього буде потрібне забезпечення, якого у ФГВФО нині немає", - констатував він.

Крім того, за його словами, відповідно до закону про гарантування депозитів, у разі одержання кредиту НБУ адміністративна рада фонду зобов’язана запровадити невідкладний позачерговий збір із комерційних банків.

"Тобто доведеться додатково оподаткувати банківську систему, яка нині й так перебуває в далеко не найкращому стані", - аргументував позицію НБУ Пасічник.

При цьому він категорично відкинув припущення, що рішення про 100-відсоткову компенсацію вкладів в Укрпромбанку (через схему з Ощадбанком) приймали нібито під тиском високопоставлених чиновників, вклади яких на величезні суми зависли в установі (депозити до 150 тис. грн. у ньому становлять загалом 5,5 млрд.).

"Під час опрацювання різноманітних схем компенсації заощаджень ми проводили численні консультації, зокрема і з міжнародними фінансовими організаціями. Іноземні експерти неодноразово рекомендували нам - і це відображено в численних протоколах і меморандумах, - що ми зобов’язані в нинішній ситуації захистити всіх вкладників", - підкреслив Василь Пасічник.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
  Дивись також
  Весь ринок:Казна та Політика
  Все, що ми знаємо про:НБУ
  Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
  грн
  Замовити кредит онлайн
  В Контексті Finance.ua