Нацбанк дозволив продовжити до 7 років рефінансування банкам-кандидатам на капіталізацію


Нацбанк дозволив продовжити до 7 років рефінансування банкам-кандидатам на капіталізацію

Національний банк України (НБУ) може продовжити на термін до семи років рефінансування, видане банкам "Надра", "Київ", "Фінанси та Кредит", Укрпромбанк, Родовід Банк, Укргазбанк (усі - Київ) та Імексбанк (Одеса).

Відповідну постанову №438 від 28 липня прийняло правління НБУ.

"Постанова № 438 передбачає продовження на термін до семи років терміну дії договорів за кредитами рефінансування, наданими банкам, за якими Національний банк України вніс на розгляд Міністерства фінансів пропозицію щодо участі держави в їхній капіталізації", - говориться в листі НБУ, розісланому в зазначені сім банків у п'ятницю.

Відповідно до нього, за зазначеними договорами рефінансування, будуть сплачуватися відсотки в розмірі дисконтної ставки НБУ "плюс" 0,5 процентних пункту.

"Порядок внесення змін у договори за кредитами рефінансування і укладеними договорами застави (іпотеки), який буде передбачати складання додаткових договорів, внесення додаткової застави, а якщо буде потреба заміни на ліквіднішу заставу та інше буде доведений додатково", - говориться в листі.

Згідно з даними, оприлюдненими інтернет-виданням "Українська правда", на кінець червня обсяги рефінансування Нацбанком банку "Надра" становили 7,1 млрд грн, "Київ" - 1,01 млрд грн, "Фінанси та Кредит" - 2,64 млрд грн стабілізаціного рефінансування і 2,44 млрд грн - короткострокового, Укрпромбанк - відповідно 0,54 млрд грн і 0,86 млрд грн, Родовід Банк - 2,12 млрд грн і 1 млрд грн, Укргазбанк - 1,23 млрд грн і 2,61 млрд грн та Імексбанк - 0,6 млрд грн і 0,5 млрд грн.

Уряд поки вирішив капіталізувати три банки: Укргазбанк (на 3,1 млрд грн), Родовід Банк (2,809 млрд грн) і банк "Київ" (3,565 млрд грн), внісши в їхні статутні капітали облігації внутрішньої держпозики на зазначену суму. Імексбанк і банк "Фінанси та Кредит" відмовилися від капіталізації за участю держави.

У свою чергу, уряд натякнув, що не має наміру капіталізувати Укрпромбанк, схиляючись до ідеї передачі внесків фізичних осіб у них в один з державних банків.

Доля банку "Надра" поки не визначена.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua